Hedvika (38): Matka začala chodit s mužem, který je stejně starý jako já. Nemůžu jí to rozmluvit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
smutna zena
smutna zena

Svého otce jsem nikdy nepoznala. Rodiče se rozešli, když byla moje maminka těhotná. Nikdy mi chlapská ruka nechyběla. Sice jsem se začala časem vyptávat, ale brzy jsem dospěla natolik, aby mi došlo, že otec byl nezodpovědný chlapík, co nechal ženu samotnou, když ho nejvíc potřebovala. A neměla jsem nikdy tendenci se s ním vidět.

Matka žila dlouho sama. Bydlela jsem u ní až do své svatby. Před dvěma lety jsem se vdala a našla si novou rodinu. S matkou se vídám, ale samozřejmě jsme se s Dominikem nastěhovali do vlastního. Ta prázdnota v domě možná matku přiměla k tomu, že si najednou po tolika letech našla přítele.

Je stejně starý jako já. Mami, to je divný!

Když jsem se doslechla, že má moje maminka vztah, byla jsem docela ráda. Až do chvíle, než mi ho představila. Jmenuje se Pavel a je mu třicet osm let. Což by bylo v pořádku, kdybych s ním chtěla chodit já. Jenomže mojí matce je šedesát dva. Ani jeden z nich jako by si ten rozdíl neuvědomoval.

Zdroj: 123RF.COM

Je možné, že má matka tak dlouho žila jenom s někým o tolik mladším, že se nyní rozhodla v tom pokračovat? Dávám si její nesmyslný vztah tak trochu za vinu. Jsem samozřejmě ráda, že se opět rozhoupala, ale tohle mi přijde opravdu divné. Jenomže ona o tom nechce ani slyšet. Nejhorší je, že si chce o Pavlovi stále povídat. Když se ale rozhodnu o svůj upřímný názor, řekne mi, abych si komentáře nechala pro sebe.

Mám ji ráda a chci ji podporovat. Mám ale dojem, že to skončí špatně

Je sice možné, že Pavel má matku skutečně rád. On je ale člověk, který by se měl oženit a mít rodinu. Proč se upnul na někoho, jako je moje matka? Ne, že by byla špatný člověk, jenomže si myslím, že mu nemůže dát to, co on potřebuje.

Obávám se, že dřív nebo později bude moje maminka opět zklamaná

A jelikož vím, jak moc ji mrzelo, když ji opustil můj otec, bojím se o její duševní zdraví. Rozchod by určitě nezvládla úplně lehce. Snažím se ji se vším pomoci a podpořit ji, ale neustále ji upozorňuji, že Pavel s ní pravděpodobně nebude na vždy. Hodně se kvůli tomu hádáme, ona v něm vidí muže svých snů. Jsem sama zvědavá, jak tohle všechno vlastně dopadne.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články