Hana (39): Z přítelkyně milenkou. Žít se mnou nechtěl, ale opustit mě nedokázal

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 34 2
zena 34 2

Rozhodl se jejich vztah ukončit, ale místo toho, aby z jejího života zmizel nadobro, stále s ní udržoval kontakt. Tak by se dal velmi stručně popsat příběh paní Hany, která nám napsala e-mail, ve kterém se svěřila, že se z přítelkyně stala milenkou. Přečtěte si příběh o vypočítavém muži, který ublížil ženě, jež ho milovala. A to hned dvakrát.

Údajně od života očekával něco jiného

Chodili spolu šest let a nic nenasvědčovalo tomu, že se jejich vztah schyluje ke svému konci. Paní Hana se nám skrze e-mail otevřeně přiznala, že ji nečekaný rozchod velmi překvapil. Co vlastně bylo důvodem k ukončení šestiletého vztahu?

„Nenapadlo by mě, že s něčím takovým přijde. Byli jsme spolu už tak dlouho, fungovalo to, až na občasné hádky, které jsou ale ve vztahu naprosto normální,“ píše v e-mailu Hana. „Jednoho dne mi řekl, že od života očekává něco jiného. Prý má pocit, že každý z nás jde trochu jiným směrem. Nechápala jsem ho, ale nezbylo mi, než náš rozchod přijmout a smířit se s tím,“ pokračují její slova.

Zdroj: 123RF.COM

Za pár týdnů se mi ozval a já doufala v zázrak

„Václava jsem stále milovala. I když jsem náš rozchod respektovala, nedokázala jsem se citů k němu zbavit. Nejde to lusknutím prstu. Milovala jsem ho i poté, co jsme spolu již nežili. Za několik týdnů se mi ozval. Svitla ve mně jiskřička naděje, že si to třeba rozmyslel a chce se ke mně vrátit. Byla jsem hodně naivní,“ píše paní Hana.

Václav ji sice skutečně kontaktoval, ale z úplně jiného důvodu, než ve který doufala. Nechtěl se k ní vrátit, nechtěl s ní opět žít. Jediné, o co mu šlo, bylo udržování mileneckého poměru. S paní Hanou chtěl pouze spát, zatímco už si začal vztah s někým jiným.

Zdroj: 123RF.COM

Nejdříve mě to urazilo, ale láska k němu byla silnější

Paní Hana se netají svými pocity. Otevřeně se nám svěřuje s tím, že ji žádost bývalého přítele, který z ní chtěl udělat svou tajnou milenku, zpočátku velmi urazila. Vzápětí ale dodává, že láska k němu byla silnější než jakékoli morální hodnoty, proto nakonec souhlasila.

„Uvědomovala jsem si, že to nejen vůči té ženě, se kterou nyní navázal vztah, ale vlastně ani vůči mně, není vůbec fér. Jenže jsem Václava stále milovala. Byla jsem ochotna s ním udržovat milenecký poměr, což pro mě bylo stokrát jednodušší než se ho vzdát úplně. Proto jsem souhlasila,“ píše v e-mailu paní Hana.

Prasklo to a on mě hodil přes palubu

„Ne nadarmo se říká, že lež má krátké nohy. Václavova přítelkyně na náš poměr přišla a bylo zle. I když to celé vlastně byl Václavův nápad, ve finále to hodil na mě. Tvrdil, že jsem to byla já, kdo s tím přišel. Jeho chování a zbabělé jednání změnilo můj pohled na něj, veškeré styky s ním jsem ukončila.“ Tak zní poslední slova v e-mailu paní Hany.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články