Eva (50): Babička mi odkázala podivné dědictví. Pokud s manželem rozluštíme její hádanku, změní se nám život

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Klára 48
Zdroj: Shutterstock

Když byla Eva malá, s babičkou se hodně vídala. Pak ale její rodina začala mít vzájemné spory a zhruba od patnácti let Eva matku své matky neviděla. Netušila ani, že byla její babička stále naživu, když se k ní dostala zpráva o dědictví.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Dost mě to zaskočilo, když mě kontaktoval notář s tím, že by se mnou chtěl řešit babiččinu pozůstalost,“ přiznává se Eva. „Měla jsem za to, že babička už dávno nežije,“ dodává.

„A ještě víc mě překvapilo, když jsem se dozvěděla, že budu dědit její dům. Babička totiž žila ve starém domku na vesnici, a jelikož se s mými rodiči nesnášela a sourozence neměla, já jsem prý jediná, koho v závěti uvedla.“

Zdědili jsme dům i se spoustou tajemství

„Dům na vesnici jsme chtěli s manželem původně prodat. Vlastně to máme v plánu asi i teď. Nejprve ale bylo třeba ho vyklidit a dát do takového stavu, aby se prodat dal,“ pokračuje ve vyprávění.

Při úklidu začala Eva narážet na různé staré fotografie a věci týkající se rodiny. „Znáte to, když uklízíte opravdu staré věci, a pak místo úklidu vzpomínáte a řešíte minulost?“ ptá se.

„Svému muži jsem ukázala asi milion fotek z dětství, které babička schovávala. Jenže jsem v dokumentech a fotkách objevila také spoustu nevysvětlených a nepochopených informací,“ dodává.

Na fotografiích, které v domě Eva našla, se velmi často po boku její matky vyskytuje muž, kterého čtenářka nezná. „Podle všeho si byl s mojí matkou hodně blízký. Ale nikde se nepíše, kdo to byl.“

Eva dodává, že to nemohl být žádný matčin přítel, protože fotky jsou z doby, kdy jí byly už dva roky. „Napadlo mě, že by to byl její bratr, ale nikdy jsem neslyšela, že by měla má matka bratra,“ dodává.

Mám v rodině lidi, o kterých jsem nikdy netušila?

Podle Evy by vlastně o nic nešlo. Je dost možné, že je muž na fotografiích pouze strýc, o kterém zkrátka nikdy nevěděla. Matky ani otce se zeptat nemůže, jelikož jsou už oba po smrti.

„Normálně bych to nechala plavat, na jedné fotce s oním mužem je ale moje jméno a věnování. Píše, že mě má moc rád a doufá, že se se mnou jednou setká.“

Eva začala proto pátrat v rodinných dokumentech, aby se dozvěděla, kdo oním záhadným mužem je. „Nevím, zda mi nějak změní život, až se dozvím pravdu, ale můj šestý smysl mi říká, že je to nějakým způsobem důležité,“ dodává.

Evin manžel svou ženu v pátrání podporuje. Podle něho se její šestý smysl ještě nikdy nemýlil, a pokud má Eva pocit, že jí muž může změnit život, jistě to tak bude.

„Možná je to bláznovství. Nemusí o nic jít a muž z fotek může být dávno po smrti,“ říká Eva. „Ale já si myslím, že pokud se nám tohle tajemství podaří rozluštit, změní nám to s manželem život,“ píše závěrem. „Babička tu pro mě nenechala jen dům, ale i pořádnou záhadu.“

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články