Eva (43): Syn si k nám domů nastěhoval přítelkyni se strašidelným koníčkem. Teď se jí bojí celý barák

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena smutna
zena smutna

S manželem Pavlem Eva nikdy synovi nic nezakazovala ani nepřikazovala. Teď by ale byla ráda, kdyby byl zase nezletilým, aby mu mohla jeho přítelkyni vytknout.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Synovi je dvacet. Nemáme problém s tím, že žije s námi. Máme poměrně velký byt, můj muž tu má pracovnu, syn má sám pro sebe pokoj a vlastní kuchyň. Kdyby se odstěhoval, zbytečně bychom platili velký nájem,“ vysvětluje Eva.

„Když nám oznámil, že si chce domů nastěhovat přítelkyni, se kterou je už tři roky, neprotestovali jsme. Ona mu pomůže s nájmem, vařit si budou sami, soukromí mají dost, společný máme vlastně jen vchod a chodbu. Jenže to jsme netušili, jaká Klára je.“

Jejím koníčkem jsou duchové a mystická stvoření

S Klárou se Dominik seznámil na škole. Okouzlila ho podle rodičů asi právě tím, že je tak trochu podivínka. Chodí v tmavém oblečení s výrazným líčením, má na hlavě dredy.

Mnohem zajímavější než její vzhled je ale její povaha. Klára si totiž užívá cokoli, co je spojené s mystickými postavami, nadpřirozenem a duchy.

„Když se nastěhovala k synovi do pokoje, najedou jsme místnost nepoznali. Všude po zdi má teď rozvěšené plakáty s duchovními obrazy, po skříních vystavené lebky, kameny a různé čarodějnické pomůcky,“ říká Eva.

„Když jsem se jí jednou ptala, na co všechny ty věci používá, vyprávěla mi, že občas, když je doma sama, vyvolává duchy. Její odpověď mě překvapila, daly jsme se o tom do řeči a ona mi později ukazovala, jak rituál probíhá.“

Klára ale Evě oznámila, že ten, kdo se tomu nevěnuje pravidelně, to jen těžko pochopí, proto nemůže provést celý rituál. Stačilo ale, aby v pokoji zapálila svíčky a ukázala Evě, jak se se zavřenýma očima soustředí na přítomnost duchů, aby čtenářka uznala, že je to děsivý koníček.

Sousedi mají za podivína i mého syna. Našemu vchodu se raději vyhýbají

Dominik má Kláru rád takovou, jaká je. Vztah s ní ho nijak neovlivnil, alespoň podle toho, co píše jeho matka Eva. Podle ní je její syn stále takový, jako byl dříve. Ale sousedé si to nemyslí.

„Respektuji, že má Kláru rád. Nijak se nezměnil, ale toleruje jí všechny její podivnosti a moc se přitom neohlíží na nás. Podle mého by ji měl alespoň trochu krotit, ale nechci se s ním hádat,“ dodává Eva.

„Jenže sousedé se našemu vchodu vyhýbají, mají za podivína i Dominika, navíc si o nás vypráví podivné věci. Prý se u nás doma dělají divné rituály, někteří se nám smějí, že tu svoláváme staré předky. A to všechno jen kvůli Kláře.“

Eva nechce svému synovi stát ve štěstí, ale Kláru si příliš neoblíbila a podle jejích slov by jí nevadilo, kdyby se s ní Dominik rozešel. „Ona je to hodná holka, ale na svůj věk se chová zvláštně, Dominik by si měl uvědomit, že s ní nemá budoucnost.“

Přesto Eva na konci e-mailu dodává, že její syn si asi sám nejlépe určí, s kým je šťastný. A pokud bude chtít zůstat s vyvolávačkou duchů, ona i Pavel ho v tom podpoří.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články