Eva (43): Myslela jsem, že s manželem budu do konce života. Jakmile jsem nastoupila do nové práce, vše se změnilo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 49 1
zena 49 1

Eva žila s Alexem tři roky ve šťastném manželství. Jenomže po tom, co se přestěhovali a ona změnila práci, se celá její životní situace změnila. Sama přiznává, že dodnes neví, zda udělala dobře. Rozhodla se ale nakonec věnovat se kariéře a od manžela odejít.
„Mám vysokoškolské vzdělání. Jenomže jsem kdysi nastoupila na brigádu jako prodavačka a nechtěla jsem později pozici měnit. Proto jsem zůstala i na plný úvazek. Po přestěhování jsem se ale rozhodla dokončenou školu využít,“ svěřuje se Eva.

Dříve jsem neměla žádné ambice. V nové práci se vše změnilo

Eva si našla práci v oboru finančnictví. Ačkoli měla zpočátku jako nováček problémy, brzy se vypracovala, dostala přidáno, dokonce jí byla nabídnuta možnost povýšení. „Do té doby jsem byla stále jenom žena za pokladnou. Neměla jsem kam růst. Neměla jsem žádnou vizi. Nová práce mi ale ukázala, že jsem v něčem dobrá a mohla bych časem vést svůj vlastní tým lidí,“ říká Eva.

Zdroj: 123RF.COM

Zpočátku vše vypadalo jednoduše. Evina pracovní doba nebyla nijak náročná, měla tedy spoustu času na manžela i domácnost. Jenomže po několika měsících začala dělat přesčasy, aby nasbírala potřebné zkušenosti, brala si práci domů, na večerní romantiku u filmu už nebyl čas.

Zdroj: 123RF.COM

Manžel chtěl děti. Musela jsem se rozhodnout mezi rodinou a prací

„Můj muž mě zpočátku ve všem podporoval. Nikdy jsem si nemyslela, že se někdy rozvedeme. Chtěla jsem s ním být až do konce života. Jenomže problém byl v tom, že on začal toužit po rodině,“ svěřuje se Eva. S přibývajícím věkem se šance na dítě snižuje a když bylo Evě přes čtyřicet, manžel jí dal jasné ultimátum.

„Řekl mi, že je samozřejmě rád, že mi to v práci tolik jde. Měla bych ale myslet také na budoucnost rodinnou. Méně se přetěžovat a myslet na společné dítě. Já tenkrát odpověděla, že mě čeká v práci povýšení a na dítě teď nemám myšlenky. Když mi řekl, že se mám rozhodnout, vybrala jsem si práci.“

Eva rozvod oplakala. Manžela milovala, stále k němu podle svých slov něco cítí. „Bylo nám spolu dobře, on chtěl zkrátka jen něco jiného než já. Pravděpodobně doufá, že najde mladší ženu, která mu dítě dá. Já se ale rozhodla, že je pro mě nyní kariérní růst mnohem důležitější. Nevím, zda to bylo rozhodnutí dobré. Nemohu říci, že bych byla zcela šťastná. To bych ale nebyla ani s dítětem.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články