Eva (43): Manželovi přišel dopis, když jsem zjistila, kdo mu napsal, chtěla jsem ho opustit

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 50 1
zena 50 1

Eva si dobře uvědomuje svou žárlivou povahu. Její manžel šel ale do vztahu s tím, že ji vždy o všem informuje. Její žárlivost mu prý dokonce připadala roztomilá. Vždy, když měla Eva dojem, že má právo na tyto pocity, ji uklidnil a dokázal jí, že je pro něho ta jediná.

Jenomže to platilo pouze donedávna. Manžel totiž zdaleka neříkal ve všem pravdu. A když mu přišel dopis od dívky, se kterou podle svých slov dávno nebyl v kontaktu, nastal v manželství rozruch.

O jeho lásce z dětství jsem věděla z vyprávění

„Myslela jsem, že si říkáme všechno. Samo sebou znám manželovy předešlé lásky, partnerky, a dokonce dívku, po které tajně koukal na střední,“ říká Eva. Dodává, že na všechny ženy postupně žárlila, dokud jí manžel nedokázal, že ona je pro něho skutečně ta jediná.

Zdroj: 123RF.COM

„Nejhorší to bylo právě u Jitky, se kterou chodil do třídy na střední škole. Vyprávěl mi o ní příběh mnohem romantičtější než o všech svých partnerkách dohromady. Ty vždy shrnul do jednoho slova – minulost.“
Jenomže Jitka byla pro Evina manžela osudovou dívkou. Poprvé ji pozval na rande, poprvé byl odmítnut, poprvé se nevzdal a zkusil bojovat znovu. Jenomže ona měla tehdy chlapce, a ačkoli projevovala city i k němu, nakonec se rozhodla nový vztah neriskovat.

Zdroj: 123RF.COM

„Muž mě několikrát ujistil, že to bylo na střední. Že o Jitce dnes už nic neví, nejsou v kontaktu, ani na ni nemyslí. Jenom mi prý o sobě chtěl říci všechno. A já hloupá mu to věřila,“ svěřuje se Eva.

Přišel mu dopis, který bych raději neviděla

Eva si myslela, že v manželství mezi sebou nemají skutečně jediné tajemství. Proto také často otevírali společně poštu. „Nikdy bych se nezlobila, kdyby otevřel mé dopisy. A stejně tak jsem myslela, že je to i opačně. Když jsem ale tenkrát obálku otevřela, nestačila jsem se divit.“

Eva se z dopisu dozvěděla, že je její manžel s Jitkou stále v kontaktu. Jitka se svěřovala, že je opravdu vděčná za každý den na chatu a že posílá pár fotografií ze střední. „Ačkoli nic v dopise nenasvědčovalo tomu, že by k sobě měli jiný než přátelský vztah, manžel mi tuto skutečnost zatajil. Začala jsem přemýšlet proč,“ říká Eva.

Hned po příchodu z práce na manžela uhodila. „Prý bych žárlila, kdyby mi řekl, že jsou stále v kontaktu. Navíc neměl ani tušení, že se mu chystá napsat i dopis. Dokonce mi tvrdil, že nemá tušení, kde vzala Jitka naši adresu. Ten den jsem odešla spát ke kamarádce.“

Eva tvrdí, že tu noc nemohla spát. Přemýšlela dokonce i o tom, že by od manžela odešla. Nakonec jí ale došlo, že její rozhodnutí by bylo velmi zastřené žárlivostí. „Rozhodla jsem se mu dát další šanci. Ukázal mi společné chaty, několik fotek, rozhovory s Jitkou, ve kterých vzpomínají na školní časy. Opravdu mezi nimi nikdy nic nebylo. Neměl mi ale lhát. Příště by to mohlo mít fatální dopad na naše manželství.“

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články