Eva (42): Po čtyřicítce jsem našla konečně pravou lásku. Za týden máme svatbu

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zena 16
zena 16

Na muže jsem nikdy neměla štěstí. Měla jsem několik vztahů, které jsem považovala za vážné. Bohužel pouze z mojí strany, protože muži mě buď podváděli, nebo mě narovinu opustili kvůli jiné ženě či práci. Do svých čtyřiceti let jsem neměla delší vztah než šestiměsíční.

Po posledním rozchodu před třemi roky jsem se rozhodla všechno vzdát. Myslela jsem, že budu raději sama. Muže jsem od sebe odháněla. Dokonce i Radek, který se tolik snažil, dostal několikrát košem. Ale on se nevzdal.

Osamělý čtyřicátník dělal všechno, aby mě získal

Několikrát jsem s ním byla na kávě. On to považoval za rande, já spíše za příležitost říct mu, že po všech těch špatných vztazích už prostě nechci riskovat. Ale on mi i přesto psal básně, nosil růže, tvrdil, že to nevzdá, dokud mu nedám šanci. Byl romantický, milý, vtipný. Nehodlal mé NE brát jako odpověď.

Štval mě, ale zároveň se mi jeho neoblomnost líbila. Nakonec jsem ho k sobě pozvala na film a skončilo to tak, že zůstal do rána. Od toho dne jsme se scházeli a trvalo asi měsíc, než jsem byla ochotná připustit, že jsme oficiální pár. Bála jsem se, že jakmile to potvrdím, on se změní v jednoho z těch, co mě zklamali. Radek ale stále dál nosil květiny a psal básně. Nezměnil se ani po půl roce, kdy mi nabídl nastěhování.

Zdroj: 123RF.COM

Společné bydlení mě přesvědčilo, že je ten pravý

Žádné špinavé ponožky na podlaze. Ráno snídaně do postele, dobrovolné mytí nádobí. Nestačila jsem se divit. Myslela jsem, že ho to po čtrnácti dnech přejde, že se jenom snaží zapůsobit. Ale i po půl roce se o mě stále staral s veškerou láskou. Rok a půl po naší první společné noci mě požádal o ruku.

Zdroj: 123RF.COM

Zdálo se mi to trochu narychlo, ale on argumentoval tím, že už nejsme nejmladší. Je si prý jistý, že jsem ta pravá, a nehodlá čekat, abychom se brali za šediva. Přesvědčil mě a já souhlasila. Od té doby je náš život ještě spokojenější. Rok jsme plánovali svatbu a za týden nás konečně čeká ten velký den.

Vím, že mnozí si možná myslí, že jsem blázen. I po tolika životních zklamáních se nechám po roce nachytat na žádost o ruku. Já ale právě kvůli všem těm mužům, kteří mi ublížili, vím, že Radek je jiný a já s ním budu šťastná. Náš velký den si užijeme a ti, kteří nás nepodporují, podle mého jenom hloupě závidí a nejsou to přátelé. Konečně jsem šťastná.

Eva, Praha
Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí elektronické pošty. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články