Eva (40): Manžel objevil můj tajný deník. Po přečtení mě hned zavrhl a rozvedl se. Povím vám, co v něm bylo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
žena
Zdroj: Shutterstock

Psaní deníku není jen pro puberťáky a Eva je toho jasným důkazem. Určitě není jediná, která si i ve svém věku píše tajný deník, o kterém až donedávna nikdo nevěděl. Jenže pak ho našel manžel a problém byl na světě.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Eva si několik let vedla osobní deník, kterému svěřovala věci, jež nechtěla, aby kdokoli jiný věděl. Myslela si, že ukrytá slova nikdy nespatří cizí oči. Předem moc dobře věděla, že pokud by deník někdo našel, byl by to malér. Natož kdyby ho našel právě její muž Zbyšek…

On jediný mi naslouchal

Eva není ten typ člověka, který by své problémy jen tak ventiloval. Nikdy se neuměla moc svěřovat, natož pak s věcmi, za které se sama styděla. Proto si začala psát deník, protože tomu jedinému se nebála cokoli svěřit.

„Začala jsem s tím už před několika lety, vlastně krátce po svatbě,“ přiznává v e-mailu. „Cítila jsem se tehdy tak sama a neměla kolem sebe nikoho, kdo by mě poslouchal a chtěl slyšet moje problémy,“ vysvětluje.

Za ty roky se v deníku objevilo mnoho věcí, od těch milých až po ty špatné, které nad těmi pozitivními jasně převyšovaly. Cokoli Evu trápilo, napsala do svého deníku, který pečlivě schovávala.

Psala jsem tam všechno. Úplně všechno

„S deníkem jsem začala po svatbě, kdy se ke mně můj manžel Zbyšek nechoval zrovna nejlépe,“ svěřuje se Eva. „Byl ke mně často hrubý, cítila jsem se jako kus hadru, se kterým zametá,“ píše.

Do deníku psala úplně všechno. Nejen to, co jí manžel prováděl, ale i pocity, které z jeho chování měla. Psala o tom, že ho nesnáší a že by byla ráda, kdyby se mu něco stalo. Za to, jak se k ní choval, si pro něho přála hrozné věci.

„Nepředpokládala jsem, že ten deník bude někdo někdy číst,“ přiznává Eva. „Proto jsem v něm byla opravdu hodně otevřená a upřímná. Jsou v něm místy vážně ošklivé věci na účet mého muže.“

Zastavilo se mi srdce

Ačkoli se Evě roky dařilo deník skrývat tak, že o jeho existenci neměl její manžel sebemenší tušení, přesto se stalo něco, čeho se vždycky tak trochu bála. Manžel její tajný deník našel.

„Vrátila jsem se domů z práce a našla manžela v kuchyni u stolu začteného do mého deníku,“ popisuje Eva okamžik, kdy se jí ve vteřině zastavilo srdce hrůzou. „Stála jsem mezi dveřmi a neřekla jediné slovo. On se pak na mě podíval způsobem, který mě zabolel,“ pokračuje.

Evin manžel vzápětí deník zavřel a když svoji ženu míjel, beze slov jí ho vrazil do ruky. Pak si začal balit své věci, zatímco ho Eva mlčky a s pláčem sledovala. Věděla, k čemu se schyluje.

„Ještě toho dne ode mě odešel, o týden později mi poslal papíry k rozvodu. Čekala jsem to, v tom deníku o něm byly vážně odporné věci,“ netají se Eva.

V závěru svého e-mailu ale dodala, že se jí na druhou stranu ulevilo. Přiznala však, že k tomu mohlo dojít jinak, a ne tak, že si manžel přečte ošklivé věci, které o něm roky psala.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články