Ester (29): Mám ráda ženy i muže, neumím se rozhodnout

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zenasezenou
zenasezenou

Pro některé to možná bude znít divně, pro jiné je to zase normální věc. Nikdy jsem neměla moc ráda škatulkování a jasné pojmenování určitých věcí. To, že se ráda stýkám se ženami i muži ještě přece neznamená, že mám jinou orientaci.

První vztah i zkušenosti

Takové to první uvědomění vlastní orientace přišlo kolem osmého roku mého života. Uviděla jsem hezkého kluka ve vedlejší třídě a začala se červenat. Ale pár dní na to, jsem měla úplně stejný pocit z mojí spolužačky. Tehdy jsem z toho neměla moc rozumu, ale o několik let později to bylo už něco jiného.

Dospělost a překvapivé zjištění

Můj první vztah začal ve čtrnácti letech s Mirkem. Byl to mladý blonďák, který hrál basketbal a scházeli jsme se každý večer za panelovým domem u potoka. Moc se mi líbil a přišla jsem s ním o panenství. Za další dva roky jsem měla jiného přítele a opět s ním pár let chodila. Byl to už malinko vyzrálejší vztah a rozešli jsme se v mých osmnácti letech. Důvod rozchodu byl ten, že jsem na diskotéce poznala krásnou holku.

Zdroj: 123RF.COM

Nemohla jsem se na ni vynadívat. Vypadala jako modelka, měla tmavě hnědé dlouhé vlasy a rudé rty. Pozvala mě na koktejl a řekla mi, že je lesbička. Do tohoto dne jsem netušila, že bych mohla mít ráda i ženy, ale stalo se a já s ní prožila krásných pět let. Mí přátelé si ťukali na čelo a rodiče se z toho mohli zbláznit! Tak si lesba nebo ne? Ptali se mě neustále. Já ale odpověď neznala. Jsem kdo jsem a když budu chtít být s mužem nebo ženou, je to moje volba.

Další osudová láska

Po mém dlouhém vztahu jsem si opět našla ženu. Měla krásný úsměv a živila se jako malířka. Mít doma uměleckou duši byl zážitek sám o sobě. Zásoby kávy, všemožných barviček i bourbonu nesměl chybět. Byla to bordelářka s otevřenou myslí i srdcem. Bohužel nám to nevydrželo a já se rozhodla opět kopat za mužský tým.

Pohledný průvodčí

Jednou jsem po proflámované noci jela celá rozlámaná vlakem domů. Nastoupil roztomilý průvodčí a já si uvědomila, že nemám lístek! Snažila jsem se mu to vysvětlit, že jsem si zapomněla peněženku v kabelce své kamarádky. Naštěstí byl chápavý a řekl mi, že mu právě končí směna a když mě bude moct pozvat na horký čaj, jsme vyrovnaní. Souhlasila jsem a tím mi začal románek s Adamem. Moc ho miluji a jsme spolu už čtyři roky. Bydlíme v malém domečku, který si pomalu rekonstruujeme. Nevadí mu mé rozmanité zkušenosti se ženami, naopak ho to rajcuje.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články