Erika (39): Dcery chtěly kočku, já byla proti, nakonec nám to změnilo život

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kocka dite
kocka dite

Nikdy bych nečekala, jak malé chlupaté zvíře dokáže zlepšit rodinné vztahy a celkovou atmosféru. Moje dvě malé dcery si přály koťátko. Já naopak nechtěla zvíře v bytě ani vidět! Všude chlupy a nepořádek. Nakonec mě přemluvily a máme doma malý rezavý poklad.

Mami, my chceme kočku

Každé dítě neustále přemlouvá své rodiče k nějakému domácímu mazlíčkovi. Moje holky chtěly kočku, o ničem jiném nemluvily. Nechtěla jsem jim to dovolit. Manželovi to bylo jedno, ale já si představovala, jak všude uklízím chlupy, bobky a nepořádek co zvířata nadělají. Mám mladší dceru Moniku a starší Kristýnu, které už obě chodí do školy. Nemluví o ničem jiném než o kočičce. Bála jsem se, že se o zvíře nebudou starat a mně to zůstane na krku.

Ošklivá nehoda

Zdroj: 123RF.COM

Jednoho dne si mladší dcera Monika zlomila nohu a měla zůstat v klidu nejméně půl roku. Byla z toho hrozně smutná a nestihla ani školu v přírodě. Učila se z domova a nemohla se ani pohnout. Měla šrouby v koleně i v kyčli. Řekla jsem si teď, nebo nikdy. Musela jsem ji nějak zlepšit náladu. Vzala jsem Kristýnku a jely jsme pro nějaké kotě do útulku. Řekla jsem si, že tak zabiji dvě mouchy jednou ranou. Zlepším náladu své smutné dceři a zachráním tak život jednoho malého tvora.

Roztomilý kocourek

Výběr v útulku byl opravdu velký. Byla jsem v šoku, kolik lidí se zbavuje svých mazlíčků. Většinu nalezli v krabici u popelnice nebo je někdo rovnou přinesl, že je už nechce. Bylo jich tam tolik! Kristýnka pobíhala s nadšením a nevěděla, které kotě si vybrat. Mě utkvěl pohled na jedno malinké stvoření, které se krčilo v rohu. Byl to rezavý kocourek, který měl nemocnou tlapku. Choulil se v kleci a nechtěl se ukázat. Poprosila jsem majitele, aby jej vytáhl, že se podíváme. Dcera přiběhla a zářily jí oči štěstím. Začala vykřikovat „Toho si bereme maminko, toho chci!“ Kocourek měl odhadem asi čtyři měsíce a byl opravdu nádherný. Rezavý kožíšek s bílou náprsenkou a zelenýma očima, které vypadaly jako dva smutné malé korálky.

Zvíře vám změní život

Radost mé mladší dcery byla k nezaplacení. Plakala radostí a kocourka pojmenovala Felix. Okamžitě se jí zlepšila nálada a nepustila ho z rukou. Dokonce se jí noha uzdravovala i o něco dříve. Zvíře působí ohromně na psychiku člověka a každý by měl alespoň nějaké mít! Pes nebo kočka, je to jedno. Budete je milovat k zbláznění a nebudete chápat, že vás to nenapadlo dříve. Felix nám změnil život a naše rodina je najednou šťastnější. Spojuje nás tento krásný chumáček štěstí a mé dcery se o něj ukázkově starají. Snad tu s námi bude dlouho. Chlupy po celém bytě ignoruji, za tu radost to stojí!

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články