Erika (38): Po manželovi zbyly jen dluhy. Abych na ně vydělala, musela jsem hodně obětovat

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
deprese dluhy
deprese dluhy

Už jako malá holčička jsem si plánovala, že se jednoho dne vdám, budu mít děti a budu šťastná až do smrti. Svatbu i dva krásné syny mi osud do života nadělil. Měla jsem úžasnou rodinu, o které jsem si myslela, že je naprosto perfektní. Pak ale zasáhl osud a manžela mi vzal. A já krátce po jeho smrti zjistila, že moje pohádka o dokonalé rodině vlastně tak dokonalá vůbec nebyla.

Byla jsem přesvědčená, že je můj manžel čestný muž

Tomáše jsem poznala, když mi bylo 28. Tehdy jsem byla po ošklivém rozvodu a za jeho přítomnost jsem byla nesmírně vděčná. Dokonale jsme se doplňovali, všichni okolo říkali, že jsme si souzeni. Ačkoli jsem byla z předchozího manželství poučena, rok po seznámení jsem na jeho žádost o ruku se slzami v očích odpověděla ano. Půl roku poté jsme se brali a já byla šťastná jako ještě nikdy předtím.

Zdroj: rido/123RF.COM

Snili jsme o rodině

Tomáš i já jsme toužili po rodině. Proto jsme se nijak nechránili a o miminko se aktivně snažili. A podařilo se. Rok po stavbě se narodil první syn Lukášek, kterého za další tři roky následoval mladší syn Jonášek. Tehdy jsem byla přesvědčena, že je můj život kompletní a nic nemůže být víc perfektní. Měla jsem krásné děti a manžela, který by se pro rodinu rozdal. Nebylo se čemu divit, že mi kamarádky často nad skleničkou vína záviděly. Rozhodně jsem se neměla špatně.

Zdroj: 123RF.COM

Rána z čistého nebe

Umíte si představit, že vám ve čtyři hodiny ráno zavolá cizí člověk, který vám v polospánku oznámí, že se máte dostavit do nemocnice na identifikaci těla vlastního manžela? Pokud kroutíte hlavou, nedivím se vám ani trochu. Já jsem si to rovněž nedokázala představit, přesto se mi ale přesně toto před dvěma lety, čtyřmi měsíci a dvanácti dny stalo. Toho dne se moje pohádka zbortila jako domeček z karet.

Je mi líto, ale…

Může být něco ještě horšího než smrt manžela a otce dvou malých dětí. Věřte mi, že může. Asi tři měsíce po Tomášově smrti u domovních dveří zazvonil muž v kravatě, který mi velmi suše oznámil, že manžel dlužil 3 miliony korun, které jsem teď já povinna zaplatil. „Je mi líto, ale dluhy vznikly v době, kdy jste byli manželé, tudíž manželovy závazky musíte splatit vy,“ vysvětloval s nezaujatým výrazem pán v dokonale padnoucím obleku. A mně bylo na omdlení.

Zdroj: 123RF.COM

Splácím dluhy, o kterých jsem neměla ani tušení

Od toho dne jde můj život velmi rychle z kopce. Společně s chlapci jsme se museli odstěhovat z našeho rodinného domu, na který jsem neměla peníze a který mi byl zabaven v rámci exekuce. Vysoké splátky jsem nebyla schopna splácet ze svého platu, proto jsem si musela najít další dvě zaměstnání.

Kluci přišli o kroužky, které tolik milovali, ale na které jsem neměla peníze. Já o sebe vždycky dbala – nehty, kadeřnice, kosmetika, masáže. A teď? Všeho jsem se musela vzdát, museli jsme se hodně uskromnit, abych dokázala splácet dluhy, o kterých jsem neměla ani tušení.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články