Eliška (24): Matka mi přebrala přítele. Já se s tím nemohu smířit, přestala jsem se s ní stýkat

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
21622449 s
21622449 s

Pracovala jsem nově jako asistentka ředitele automobilové firmě. Jednoho dne nám vedení oznámilo, že musí propustit několik zaměstnanců. V tom ale přišel náš nový šéf a nabídl mi místo jeho osobní asistentky.

Po hrozné zprávě od našich nadřízených se všichni zaměstnanci začali bát, že přijdou o práci. Já byla jednou z nich. Moje práce byla sice plná stresu, volání a schůzek, ale svým způsobem mi to vyhovovalo. Mohla jsem si cokoliv organizovat podle svého a vše si zapisovat do svého programem nabitého diáře. Moje kamarádky mi záviděly skvělý plat i dobré místo. Avšak do doby, než jsem potkala nového šéfa.

Představil se mi starší muž ve skvěle padnoucím obleku s lišáckým úsměvem. Věděl už dopředu, že si mě ve firmě nechají, ale přesto mě pěkně podusil přijímacím pohovorem. Já z něj byla tak nervózní a nesvá, až jsem koktala.

Představil se mi jako Dominik a nabídl mi šálek kávy. Tím trochu roztály ledy, jelikož já bych měla nabízet kávu jemu. Pozval mě ten den na večeři a já hloupá si myslela, že jde o pracovní schůzku.

Sekretářka nebo milenka

Večeře probíhala ve vší počestnosti a řešili jsme produktové plány na letošní rok. Později jsem navrhla změnu marketingové strategie pro firmu a Dominik byl nadšený. Chytl mi ruku a odvětil: „Mám nejen krásnou, ale i chytrou asistentku.“ Začala jsem se hihňat, jak sedmnáctiletá puberťačka a ucukla jsem.

Snažila jsem se odhadnout jeho věk. Mohlo mu být něco kolem čtyřiceti. Vypadal ve formě, měl hodně vlasů a svalnatou postavu. Očividně nešetřil na oblečení, hodinkách ani jídle. Objednal si zeleninový salát a oznámil mi, že je vegetarián. To mě překvapilo. Který chlap nejí rád maso? Překvapoval mě stále víc a víc a začínal se mi opravdu moc líbit.

Netrvalo dlouho a naše pracovní schůzky se změnily v milostný poměr.

Zdroj: 123RF.COM

Trapná chvíle

Začala jsem do kanceláře chodit čím dál vyzývavěji, abych zvyšovala napětí mezi námi. Byla jsem Dominikem posedlá a chtěla jsem si s ním začít vážný vztah. Odhodlávala jsem se mu to navrhnout, když v tu chvíli přišla moje mamka. Čas od času mě v práci navštěvovala a nosila mi obědy. Tehdy přišla neohlášená a po zvolání: „Kde je moje malá Alenka z říše divů?“ jsem se málem propadla do země.

Moje máma byla na svůj věk ohromná kočka, poctivě cvičila a jedla až neuvěřitelně zdravě. Měla mě hodně brzy a táta od nás hned po mém narození odešel. Měla černé vlasy a stále nosila sportovní oblečení. Málokdy jsem ji viděla v šatech nebo v saku.

Začala jsem jí naznačovat, ať se ztiší, že tu nejsme sami. V tu chvíli, jako na zavolanou, přiběhl Dominik a představil se mé matce. Nemohla jsem jí nic říci. Nesouhlasila by, že se vídám s o tolik let starším mužem.

Uplynulo pár týdnů a můj „vztah“ s Dominikem byl spíše na bodu mrazu. Nechtěl se tak často vídat a už mi ani nebral telefony.  V práci se mi vyhýbal a jezdil na pracovní cesty. Měla jsem toho plné zuby a rozhodla jsem se jednat.

Noční překvapení

Vydala jsem se pozdě v noci k jeho bytu v odvážném korzetu a lahví červeného vína. Představovala jsem si perfektní večer. Měla jsem vlastní klíče a odemkla jsem si vchodové dveře. Vyšla jsem třípatrové točité schodiště a zaklepala na dveře. Slyšela jsem hudbu a křik a v tu chvíli mi otevřela dveře má polonahá matka omotaná nějakou červenou stužkou. Hrůzou mi vypadla taška a začalo z ní vytékat suché červené na podlahu. Matka nechápala, co tu dělám. Vtrhla jsem dovnitř a začala na Dominika řvát. Omlouval se, že se mi to snažil říct, ale že si více rozumí s mojí matkou. Ta jen v tichosti stála a snažila se celou situaci pochopit. S brekem jsem utekla pryč.

Dala jsem výpověď v práci a našla si jiné místo. Mým šéfem teď byla žena! Moje mamka se mi snažila denně volat a omlouvat se – nicméně dál randila s Dominikem. Ten mi nebral telefon a už se mi nikdy neozval zpět. Za pár měsíců mi přišlo svatební oznámení, které jsem vzteky roztrhala a hodila do koše.

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články