Dominik (39): Když jsem ji potřeboval nejvíc, opustila mě. O rok později se vrátila s nečekanou prosbou

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz model
muz model

Pro rodiče je strašné, když přijdou o dítě. Dominik si uvědomuje, že udělal chybu a za smrt svého syna mohl jen a jen on. On sám si odnesl z nehody trvalé fyzické následky a zlomené srdce. Manželka ho opustila, protože nedokázala žít s mužem, který může za smrt jejich dítěte. Jenomže po roce se u jeho dveří objevila těhotná a s nečekanou prosbou.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Dominik říká, že si prošel tehdy peklem, jen nerad na všechno vzpomíná. Jenomže absurdita toho, s čím jeho žena přišla, si prý podle jeho slov příběh zaslouží. Právě proto nám do redakce napsal.

Když jsem ji potřeboval, odešla

„Když jsem se tehdy v nemocnici probral, nevěděl jsem nejdřív, co se stalo. Bylo mi řečeno, že se budu muset dlouho rehabilitovat, abych vůbec hýbal levou rukou. Věděl jsem, že jakožto dělník jsem tedy odepsaný. Horší ale byla zpráva o tom, že můj syn nehodu nepřežil,“ říká Dominik.

Žena se s ním po nehodě několik dní nedokázala ani bavit. Nakonec přišla jenom s tím, že se chce nechat rozvést. „Chápal jsem ji. Ale na druhou stranu to bolelo, protože jsem měl opravdu náročné období a potřeboval jsem u sebe někoho, kdo by mi dal svou lásku. Musel jsem to překonat úplně sám. Nečekal jsem ale, že po roce se za mnou bude chtít vrátit,“ vypráví čtenář.

Kontaktovala mě, tak jsem s ní šel na večeři

Dominik netušil, co po něm jeho žena chce. Přesto s ní na smluvenou večeři šel. Překvapilo ho, když viděl, že jí značně vyrostlo břicho. „Řekla mi, že po rozchodu se mnou si našla přítele, se kterým brzy otěhotněla. On se na ni ale teď těsně před porodem vykašlal.

Proto ji napadlo, že bychom se k sobě mohli vrátit a zkusit založit novou rodinu.“
Dominika zabolela myšlenka na to, jak rychle ho jeho žena vyměnila za jiného. Mnohem víc ho ale zaskočil požadavek, aby se stal otcem jejího dalšího dítěte. „Odešel jsem z restaurace a od té doby jí neberu telefony. Nechápu, jak po mně něco takového mohla chtít.

Je to jako bychom našeho zesnulého syna měli najednou vyměnit za jiného. Po tom, co mi udělala, s ní navíc být už nechci. Obrátila se na mě jenom proto, aby nezůstala s dítětem sama. Nedokázal bych se podívat ani na ni, ani na to malé. Je mi líto, jak to celé dopadlo, ale s tou ženou už nechci mít nic společného.“

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články