Dita (59): Manžel mě ve své závěti „vydědil“. Do dneška neznám důvod

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 60
zena 60

Když vám zemře někdo blízký, vždy je to bolestivá událost. Snažíte se o něm proto přemýšlet jenom v dobrém a všechno, co provedl, nějakým způsobem ospravedlnit. Sice dodnes nevím, jaký měl můj muž důvod, ale odpustila jsem mu dokonce i to, že mě ze závěti zcela vynechal. Milovala jsem ho a věřím, že to co udělal, mělo alespoň pro něho nějaký smysl.

Lítostivý manžel

Denis byl melancholicky založený člověk a život s ním nikdy nebyl lehký. Jeho bývala žena se s ním rozvedla právě kvůli tomu, že se neustále litoval a přemýšlel o životě jenom ve zlém. Já jsem doufala, že mu otevřu oči, ale bohužel se to příliš nepovedlo. Několik let po naší svatbě se totiž dostal do složité pracovní situace, navíc mu závažně onemocněla matka a on to psychicky nezvládl. Vzal si život a já zůstala sama.

Vydědil mě

Zdroj: 123RF.COM

Vyčítala jsem si, že jsem mu nedokázala nijak pomoci. Měl vlastně jenom mě a děti z předchozího manželství, se kterými se rád vídal. Myslím, že za jeho smrt tak nějak mohu já. Svědčí o tom i to, že mě zcela vydědil ze své závěti. Jako jeho manželka jsem měla zdědit jeho chatu i dům, ve kterém jsme spolu žili. Bohužel se stal pravý opak. Nejen, že jsem nezdědili chatu, ještě jsem byla nucena se odstěhovat z domu, ve kterém jsme s mužem žili, protože ho podle závěti odkázal svým dětem. Ty jsou sice nezletilé, takže ho ještě nějaký čas nevyužijí, ovšem já už nemám právo v něm žít.

Nevím proč to udělal

Jaký jiný důvod vydědit mě ze závěti manžel měl, než ten, že jsem ho něčím skutečně zklamala a on se proto zabil? Jeho děti jsou dobře zabezpečené, dobře věděl, že mají kde bydlet, přesto jim odkázal to jediné, co měl? Nezlobím se na něho, věřím, že si dobře promyslel, co dělá.

Přestěhovala jsem se do malého bytu, který mi bohatě stačí, když jsem zůstala na všechno sama. Snažila jsem se kontaktovat manželovi známé i různé úřady, abych zjistila, jestli někomu neřekl, proč jednal tak, jak jednal. Nikdo mi ale nebyl schopný objasnit, co se stalo. I když jsou to už od jeho smrti tři roky, stále cítím, že ho miluji a uvnitř srdce cítím, že se zachoval správně.

Je pravdou že já na stará kolena přeci jenom mohu bydlet posledních pár let svého života někde v malém bytě, kdežto jeho děti mohou dům využít či prodat a díky tomu vést mnohem šťastnější život, než měl jejich otec.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články