Dita (39): Kamarádka přišla s šíleným nápadem, že si na týden vyměníme muže. Ani nechtějte vědět, co se dělo dál

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 38 1
zena 38 1

Její nápad zněl opravdu šíleně. Chtěla si na týden vyměnit naše chlapy a tvářila se, že nám to všem prospěje. Mně se ten nápad ale ani trochu nelíbil. Za to manželovi to přišlo jako dobrý nápad.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Když se o nápadu dozvěděl můj manžel, jeho reakce mě zaskočila. Nečekala jsem, že by s takovou šíleností mohl souhlasit!

Prý se v manželství nudí

Dita si už delší dobu opakovaně stěžuje, že se vedle svého muže nudí. Byli spolu teprve deset let a ona si zoufala, jak je Miloš stereotypní.

Nebylo týdne, kdy bych alespoň jednou neposlouchala, že Miloš nechce chodit do kina, že Miloš nesouhlasil s lekcemi tenisu, že Miloš nechce tohle ani tamto.

Abych byla upřímná, někdy jsem při rozhovoru s kamarádkou tajně protáčela oči. Já se po boku svého manžela nenudila.

Její nápad byl šílený

Když se Dita v pátek večer ohlásila, že přijde na skleničku, nezbývalo mi než souhlasit. Shodou okolností můj manžel vyrazil s Milošem na pivo.

Jen co jsme se usadily v obýváku na gauči společně s lahví vína a talířem sýrů, začala si Dita opět stěžovat. V duchu jsem litovala, že jsem s návštěvou souhlasila.

Pak přišla s nápadem, který ji prý úplně osvítil. Když mi řekla, že si na týden vyměníme chlapy, málem jsem se udusila douškem vína.

Tvrdila, že nám to prospěje

Kamarádka byla pro svůj nápad doslova nadšená. Nepustila mě ke slovu, pořád jen básnila o tom, jak to bude super, že nám to všem prospěje.

Mně se to ani trochu nezdálo. Proč bych si měla měnit chlapa, když ten můj mi naprosto a ve všem vyhovoval? Dita se snad zbláznila!

Mezitím se domů vrátil manžel. Dita posilněná alkoholem mu hned řekla o svém plánu. Sledovala jsem svého manžela a čekala, jak bude reagovat. To, co řekl, mě šokovalo.

To myslí vážně?!

Zírala jsem na manžela a svoji očividně opilou kamarádku, jak nadšeně diskutují o tom, že se na týden prohodíme, jak to bude strašně super.

Seděla jsem na gauči jako zařezaná. V duchu se mi honilo všechno možné, včetně otázky, zda to manžel myslí vážně. Nechtěla jsem tomu věřit!

Tak jsem ironicky souhlasila a nechala je tam. Oba dva byli opilí a notovali si. Nemusela jsem se toho účastnit.

Nic si nepamatoval

Následující den jsem se probudila naštvaná. Manžel a Dita spolu kecali až do dvou do rána, kdy Dita usnula u nás na gauči.

Jen co se manžel probudil, nevydržela jsem to a udeřila na něho. Chtěla jsem vědět, co to mělo znamenat.

Jenže on přišel s tím samým. Nepochopil, že jsem souhlasila a s Ditou ho tam nechala. Prý to celé byla jen legrace a jen já jsem utrousila, že by to bylo skvělé a beze slova odešla.

Dita pořád spala, na stole byla další prázdná lahev, kterou musela vypít sama. Manžel vyslechl celou historku a začal se smát. Prý jsem blázen, pokud jsem si myslela, že by s něčím takovým souhlasil.

Ztropil mi nakonec takovou scénu, že na nás přišli sousedi. Ditu to samozřejmě vzbudilo. Když jí došlo, co způsobila, rychle si sbalila věci a měla namířeno k odchodu. Jenže toho se chytil můj manžel a odešel s ní.

Už je to pár dní, co manžel není doma. Netuším, co s ním je, a Dita mi také nezvedá telefon. Že by nakonec na výměnu došlo? Jsem zoufalá a nevím, jak z toho ven.

Autor: Nikol Kolomazníková


Související články