Dita (37): Tchán se mě zastal, teď jej čeká rozvod

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
staryymuz
staryymuz

Ve svém životě někdy uděláme chyby, kterých litujeme a za které bychom měli zaplatit. Jenomže v mém případě platí někdo jiný a já cítím silné výčitky svědomí. Vždy jsem byla ráda, že s rodinou svého manžela dobře vycházím. Jenomže tchán nakonec na svoje dobré vztahy ke mně doplatil.

Byla jsem nevěrná svému muži a šíleně se za to stydím. Stalo se to v opilosti, ráno jsem se probudila v bytě cizího muže a nevím jak ani proč. Řekli jsme si, že se ani neznáme a nebudeme z toho dělat vědu, jenomže mě žralo svědomí tak dlouho, až jsem se svému manželovi přiznala.

Manžel odjel na pár dní k rodině. Potřeboval čas

Zdroj: 123RF.COM

Když Aleš informaci dostal, řekl mi, že mě pár dní nechce vidět. Musí se prý rozhodnout, co dál. Odjel na pár dní k rodině a poprosil mě, abych ho nekontaktovala, prý se ozve sám. Byla jsem nešťastná, strašně jsem se bála rozchodu, ale věřila jsem tomu, že mě Aleš miluje a pochopí, jaký omyl to byl.

Vrátil se po týdnu. Sedl si se mnou za kuchyňský stůl, chytl mě za ruce a dlouho mlčel, než mi řekl, že o tom už nechce mluvit. Matka prý k tomu neřekla ani slovo, ale jeho otec se mě zastal, protože jsem se sama přiznala a očividně činu lituji. Od toho rozhovoru jsme o mojí chybě už nikdy nemluvili a žijeme s Alešem šťastně. Vlastně to náš vztah posílilo, protože já mu věřím a on zase oceňuje to, že jsem měla to svědomí mu říct opravdu vše.

Tchán se bude rozvádět. Přišlo se na jeho nevěru

Bohužel po tom, co se můj muž rodině svěřil a tchán se mě zastal, začaly mezi nimi hádky. Vyšlo totiž najevo, že chápe mojí chybu proto, že kdysi udělal úplně to samé. On ovšem celou skutečnost zamlčel a ta se dostala na povrch až po deseti letech. Jeho žena to ale ani tak nerozdýchala a okamžitě požádala o rozvod.

Zdroj: 123RF.COM

Je mi strašně líto, co jsem způsobila. Nebýt mého úletu, nikdy s ním o tom Aleš nemluví a tchán tak nikdy nepřizná svou chybu. Když jsem o tom mluvila s tchýní, řekla mi, že jejich vztah není moje starost. Byla navíc naštvaná, že mi nevěrníci prý držíme spolu. A tím můj dobrý vztah k Alešovým rodičům skončil.

Mám pocit, že mě Aleš tak trochu viní z toho, co se děje. Vím, že je to právem. Když s ním o tom chci mluvit, on ale nadhodí jiné téma s tím, že jsme si slíbili, že se k mojí nevěře nebudeme vracet. Bohužel tedy za mou chybu pyká někdo úplně jiný, než by si zasloužil a mně šíleně hlodá svědomí.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články