Dita (32): Že zrovna tohle najdu u přítele pod polštářem, jsem nečekala, byla to pro mě rána

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena 24 1
zena 24 1

Každá žena se chce svému příteli líbit. A když má pocit, že se tak neděje, nemůže být zkrátka naplno šťastná. To ve svém e-mailu píše Dita, která už delší dobu přemýšlí nad tím, zda je pro Martina dostatečně krásná. Nedávno ale zjistila, že on má o hezké ženě úplně jiné představy.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„Nejsem nejhubenější, ale ani příliš při těle. Nejsem nejkrásnější, ale ošklivá si taky nepřipadám. Jenomže pro svého přítele nejsem asi dostatečně krásná a bojím se, že mě kvůli tomu opustí. I když jsem s ním teprve rok, ráda bych náš vztah udržela a časem ho posunula na další úroveň,“ píše Dita.

Proč se mou nechce spát? To se mu tak hnusím?

I když má Dita pocit, že ji Martin miluje a duševně jsou podle ní v naprostém souznění, co se týče jejich milostného života, je to spíše opačně. „Bydlíme spolu už půl roku. Oba máme své potřeby, takže spolu spíme, ale připadá mi, že on chce pouze ukojit touhu, zatímco já chci cítit jeho lásku,“ popisuje.

„Stále mi říká, jak mě miluje, nosí mi dárky, pomáhá mi doma se vším, hezky o mně mluví. Ale když se ho pokouším svádět, často mě odmítne. Když se stane, že spolu jednou za čtrnáct dní spíme, mám dojem, že je to moc rychlé a jako kdyby neosobní.“

Dita se několikrát snažila Martina zeptat, čím to je. Upřímně mu položila otázku, zda se mu líbí. „Řekl mi jenom, že se ptám na hlouposti. Prý je se mnou šťastný a miluje mě. To mi ale nezodpovědělo můj dotaz. Moji domněnku mi ani nepotvrdil, ani nevyvrátil.“

Čtenářka si tak začala připadat nepřitažlivá, nakupovat drahé oblečení a svého přítele překvapovat dokonce i spodním prádlem, ale on jako kdyby to neviděl. „Všechno ze mě strhá, jen aby už bylo hotovo. Připadám si strašně,“ říká v e-mailu.

Pod polštářem má lechtivý časopis s krásnými ženami. Bojím se s ním o tom mluvit

Když před několika dny Dita převlékala povlečení, zvedla přítelův polštář a zaskočil ji lechtivý časopis. „Nejdřív jsem netušila, co si o tom myslet, ale pak jsem začala přemýšlet a došlo mi to,“ říká.

„Nejspíš se mu nelíbím, a tak si to všechno vynahrazuje pohledem na jiné holky. Bůh ví, co nad těmi krásnými ženami všechno dělá, ani nechci pomyslet,“ pokračuje. „Nemám mu to za zlé, každý chlap je nejspíš takový, jenomže já mám důvod na ty krasavice z časopisu žárlit.“

Dita přiznává, že by o tom s Martinem ráda mluvila, ale bojí se. Neví, zda by jí neřekl, že ho skutečně nepřitahuje. Netuší prý, jak by potom pokračoval jejich vztah. „Milujeme se, ale má cenu, aby byl s někým, kdo je mu fyzicky nesympatický? Bojím se, že si takovou otázku položí.“

Navíc je Ditě trapné se vrtat v jeho soukromí a mluvit o tom, že časopis objevila. „Dala jsem ho zpět na místo, kde byl. Jelikož večer bylo jiné povlečení než ráno, asi mu došlo, že jsem ho viděla. Ale nemluvili jsme o tom a dál fungujeme jako předtím. Nevím, co dál,“ přiznává závěrem.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články