Děti nesou rozvod těžce, mého nového přítele nenávidí

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
nastvanedeti
nastvanedeti

Když jsme se s předchozím manželem rozvedli, našim dětem bylo pět a sedm let. Rozvod proběhl poměrně v klidu, domluvili jsme se na střídavé péči. Rozvedli jsme se vlastně proto, že už jsme si nerozuměli a oba jsme přiznali, že máme někoho jiného.


Větší problém je, že to naše děti nechápou. Proč se musela maminka s tatínkem rozvést a najít si každý někoho jiného, když spolu vlastně vycházíme a dvakrát do týdne spolu dokonce povečeříme…

Je to zvláštní, ale jsme vlastně jedna velká parta lidí, kteří si skvěle rozumí

Můj současný přítel je sice úplný opak mého exmanžela, přesto si s ním ale skvěle rozumí. A já zase nemám žádný problém s jeho současnou přítelkyní. Často se tedy navštěvujeme a bavíme se jako nejlepší přátelé. Jsem moc ráda, že jsme se oba dohodli, že rozvod bude to nejlepší. To, že už se nemilujeme, nemusí nutně znamenat, že se budeme nesnášet. Kvůli dětem je to takhle nejlepší. Ony to ale musí pochopit.

Nechceme si je kupovat. Jsou to jak moje, tak jeho děti.

Dohodli jsme se, že si děti nijak nebudeme kupovat. Z historek a příkladů reálného života vím, že rodiče se po rozchodu snaží svým dětem zavděčit, aby si je přetáhli na svou stranu. To my ale nechceme. Chci, aby děti měli ke svému otci hezký vztah. Problém ale nestává v tom, že ani syn, ani dcera nemohou vystát mého přítele ani přítelkyni jejich otce.

Pořád se ptají, proč nemůže táta bydlet s námi

Snažím se jim to vysvětlit, ale děti v jejich věku to chápou po svém. Ve škole pravděpodobně něco zaslechli, protože v jednu chvíli přišly s otázkou, jestli naše manželství rozvrátil můj přítel, nebo jeho přítelkyně. A s odpovědí, že to tak není ani v jednom případě, se nesmířily.

Hračky, co od nich dostanou, schválně ničí

Maksim Rybak/123RF.COM

Na Vánoce dostal náš syn auto na dálkové ovládání. Když jsem se ho asi po měsíci ptala, proč si s ním nehraje, řekl, že ho dostal od náhradního táty a že ho nechce. Později se dokonce přiznal, že ho rozbil kladívkem. Když jsem se ptala proč, odpověděl, že Nikolka taky ty pastelky od náhradní mámy spláchla do záchodu.

Bojujeme a všichni čtyři doufáme, že se s tím jednou smíří

Oslovení „náhradní máma“ a „náhradní táta“ je pro naše partnery ne příliš lichotivé. Chápou sice, že jim děti nebudou říkat tati a mami, je jim ale líto, že je nedokážou přijmout lépe. Oni oba děti milují. Vím, že když jsou děti týden u otce, mají zároveň i ženskou ruku. A můj exmanžel zase ví, že se se mnou a mým přítelem dětem nic nestane. Zkrátka spolu všichni vycházíme a doufáme, že děti to brzy pochopí. Je to pro ně těžké a my je chápeme. Na druhou stranu musí teď také oni pochopit nás.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články