Denisa (38): Manžel okradl souseda o něco cenného. To, co nám provedl na oplátku, by vás nenapadlo ani v nejčernějších snech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
žena 5
Zdroj: Shutterstock

Denisa si je dobře vědoma toho, že její manžel udělal chybu. Ale jako jeho žena se ho snažila ve všem podpořit. Nakonec bylo na ní, aby urovnala spory se sousedy.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

„I když jsem jim nakonec vysvětlila, jak se věci mají, cítím, že už ke mně a mému muži nemají důvěru. Sice nás konečně přestali pomlouvat u ostatních v domě, ale i tak vím, že nic nebude jako dřív,“ tvrdí.

„Všechno to začalo obyčejnou rekonstrukcí, na kterou jsme si potřebovali půjčit příklepovou vrtačku. Jenže jsme neměli ani tušení, jakou má obyčejný nástroj pro jejich majitele hodnotu.“

Udělal chybu, ale lží ji ještě zhoršil

Když Denisin manžel vrtačku používal, přestala zničehonic fungovat. I když se ji snažil opravit, nepodařilo se mu to. Proto ji schoval do kůlny a doufal, že si soused nevzpomene.

„Samozřejmě to bylo marné, po týdnu přišla sousedka a požádala nás o vrácení. Zalhala jsem, že ještě vrtačku potřebujeme. Ona mi teprve tehdy sdělila, že i když se to může zdát směšné, má pro ně nástroj hodnotu.

Vrtačku jim totiž dal k Vánocům bratr jejího manžela, s nímž se dlouho nebavili, a po ukončení sporů to byl takový dárek na usmířenou.“

Když Denisa s manželem nevrátili vrtačku ani po měsíci, zastavil se soused a dožadoval se jejího navrácení. „Můj muž tehdy řekl něco, co mě překvapilo. Oznámil sousedovi, že už vrtačku vrátil jeho ženě.

Ta k nám přišla ještě ten večer s tím, že to není pravda. Tehdy zase obrátil a tvrdil, že už vrtačku vrátil jejímu muži. A já stála vedle ve dveřích a nedokázala jsem nic víc než jeho lež potvrdit.

Omluvila jsem se, mezitím ale celý panelák ví, že jsme zloději

Sousedé si samozřejmě doma vzájemně řekli, co se stalo. Začali Denisu s manželem u ostatních pomlouvat, dokonce jim jednou nalepili na dveře hanebný vzkaz o tom, jací jsou zloději.

„Oba později tvrdili, že to nebyli oni, ale někdo z lidí, kterým o našem zlodějství vyprávěli. Zda to je pravda, nebo ne, to netuším, ale příliš jim nevěřím,“ dodává Denisa.

Manželé nakonec nechali u kamaráda vrtačku opravit. Po dvou měsících Denisa sousedům odnesla nástroj jako nový a omluvila se, že ho založili v dílně a mysleli si, že ho dávno vrátili.

„Sousedé samozřejmě mojí lži nevěřili ani slovo, ale poděkovali, omluvili se za to, že nás pomlouvali, já se omluvila za to, že jsme je s manželem tak zmátli. Celá situace z nás ale udělala zloděje.“

Dnes už se Denisa s manželem zase na chodbě se sousedy zdraví. Ale i tak je cítit napětí, které asi nikdy nezmizí. „Rozhodně tedy už nehrozí, že by nám někdo v celém paneláku něco půjčil,“ dodává čtenářka.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články