Denisa (37): Jaké to je, když vám před zraky rodiny řekne u oltáře ne?

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
plac
plac

Radima jsem doopravdy milovala. On si možná myslel, že mu to odpustím a dám mu ještě šanci, ale to, co provedl, mě ranilo. Moje city k němu po nevydařené svatbě naprosto vyprchaly. Už s ním nechci nikdy nic mít.

Žili jsme spolu tři roky. Do svatby jsem ho netlačila. Když mě požádal o ruku, byla to čistě jeho volba. Souhlasila jsem, k plánování jsem se ale nijak neměla, nechtěla jsem to uspěchat. Proto veškerou iniciativu převzal on a za půl roku jsme se těšili na náš velký den.

Pozvali jsme jen nejbližší rodinu. Díky bohu

Shodli jsme se s Radimem na tom, že pozveme jenom rodiče, sourozence a nejbližší přátele. Dohromady tedy asi dvacet hostů včetně svědků. Jsem nakonec opravdu ráda, že u toho velkého trapasu nebylo víc lidí. Radim se mi celý den zdál nervózní, ale kdo by na své svatbě nebyl? Jenomže až při tom okamžiku, kdy mělo vše být nejkrásnější, mi došlo, proč se ve skutečnosti od rána chová tak divně.

Místo slova ano, na které jsem čekala, totiž z jeho úst zaznělo ne. Následovalo jenom tiché šeptání mezi hosty. Netušila jsem, jak reagovat, tak jsem tam jenom stála a mlčela. „Nezlob se, ale nemůžu si tě teď vzít,“ dodal po pár vteřinách.

Zdroj: 123RF.COM

Dodnes nevím, proč to udělal

Zamkla jsem se na hotelovém pokoji. Když jsem se vyplakala, sebrala jsem se a požádala otce, zda by mě neodvezl k nim domů. Tam jsem zůstala několik dní, než jsem byla schopná zajet si k Radimovi pro věci. Chtěl se mnou mluvit a objasnit mi, proč to udělal, ale já ho odmítala poslouchat. Prý že bychom se mohli vzít třeba časem, jenom na to teď není vhodná chvíle.

Jenže on mě ponížil. Požádal mě o ruku, i když nemusel, a potom mě odmítl před zraky nejbližších. Ublížil mi tak, jak nikdy nikdo. Proto jsem se rozhodla vztah definitivně ukončit. Nehodlám totiž žít s někým, kdo sám neví, co chce. Takový vztah by pravděpodobně nakonec stejně žádnou budoucnost neměl.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články