Daniela (52): Myslela jsem, že to bude koupě roku, ale šeredně jsem se přepočítala. Varuji vás, ať nedopadnete jako já

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
zena bryle
Zdroj: Shutterstock

Zpočátku se jí to zdálo jako opravdu dobrý nápad. Manžel byl zpočátku proti tomu, ale nakonec i on souhlasil. Pevně věřil, že to jeho ženě pomůže.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Nebyla to nejlevnější investice, ale Daniela si až do poslední chvíle myslela, že dělá dobře. Nyní už ví, že se šeredně přepočítala. Před podobnou chybou chce varovat i vás.

Roky mě přemlouval a já opakovaně odmítala

V dnešní době se zdá jako naprostá samozřejmost, že vlastníte řidičský průkaz. Kdo dneska neřídí, má život podstatně složitější. Jako naše čtenářka Daniela.

„Nikdy mě nelákalo udělat si řidičák,“ přiznává se Daniela. „V době, kdy ho dělali všichni moji vrstevníci, na to moji rodiče neměli peníze. A pak už jsem se k tomu neodhodlala,“ dodává.

V e-mailu napsala, že ji manžel roky přemlouval, aby si řidičák udělala. Musel totiž svoji ženu všude vozit, a ne vždy mu to bylo po chuti.

„Snažil se mě přemluvit několik let a já ho vždycky odmítla,“ píše Daniela. Dobře věděla, že ne vždy je manžel nadšený z toho, že ji musí někam odvézt, zvlášť když to znamenalo zbytečnou cestu navíc.

Vymyslela jsem plán a byla přesvědčena, že bude fungovat

Manželovo neustálé naléhání a také vidina jisté pohodlnosti a svobody, že by si mohla zajet kdykoli a kamkoli by chtěla, Danielu nakonec nahlodala k tomu, že si řidičák udělala.

„Vymyslela jsem plán, který se mi zdál jako dokonalý,“ píše. „Vnímala jsem to jako obrovskou motivaci, i za cenu toho, že to nebylo nejlevnější,“ vysvětluje.

Aby Daniela uvedla věci na pravou míru, svěřila se ve svém e-mailu, že se rozhodla pro koupi drahého auta. Měla to být investice, která se vyplatí.

„Manželovi se to nejdříve nelíbilo,“ netají se Daniela. „Bylo to přeci jen hodně peněz, ale já cítila, že to bude koupě roku a že se kvůli tomu konečně stanu řidičsky nezávislou,“ vysvětluje Daniela svoje uvažování.

Přepočítala jsem se

Drahé auto, na které si manželé museli vzít nemalou půjčku, stálo v garáži a už jen stačilo, aby se Daniela konečně odhodlala. Jenže všechno bylo nakonec jinak.

„To auto bylo krásné, luxusní, prostě pecka,“ píše Daniela. „Několikrát jsem se posadila za volant, ale nevyjela ani jednou. Prostě mi to nešlo, nemohla jsem,“ omlouvá se.

V tu chvíli Daniele došlo, že se šeredně přepočítala. Utratila peníze za řidičák, který nevyužije a především hromadu peněz za auto, se kterým nejezdí.

„Dál se nechávám vozit svým manželem,“ přiznává. „Ani si nepřejte vědět, jak manžel špačkoval, když jsem mu oznámila, že jezdit prostě nechci. A nedivím se mu, kvůli tomu autu jsme se zadlužili na několik let,“ píše. V závěru svého e-mailu také varuje, abyste si dali pozor a neudělali tak unáhlené rozhodnutí i vy.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články