Daniel (45): To, co mi kamarádi dali jako svatební dar, vyděsilo celou rodinu. Neuvěříte, že něco takového je vůbec možné

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vousy
Zdroj: Shutterstock

Ženil jsem se už po druhé a tentokrát doufal, že svoji šanci nepokazím. To jsem ale netušil, jaké nepříjemné překvapení mi přímo v den svatby připraví moji kamarádi.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Možná si mysleli, že jsou vtipní, možná mi tím chtěli něco naznačit. Způsobili akorát to, že jsem se cítil trapně před všemi, kteří ten den byli s námi. A zbytek rodiny se tvářil vyděšeně. Je tohle vůbec možné?

Původně jsem se znovu ženit nechtěl

Moje první manželství nedopadlo dobře. Přitom jsem do něho vstupoval s velkými cíli. Janu jsem znal patnáct let, ale naše manželství trvalo pouhé dva roky.

Nebyla to její vina, asi jsme za to mohli oba dva. Dokud jsme na náš vztah neměli papír, všechno fungovalo. Po svatbě to ale začalo jít z kopce.

Po rozvodu jsem slíbil sám sobě, že už se nikdy ženit nebudu. Opravdu jsem neměl v plánu riskovat takový krach znovu. Jenže pak přišla Marie a můj názor změnila.

Necítil jsem se mezi nimi dobře

Marie byla úžasná, ale její rodina už tolik ne. Necítil jsem se mezi nimi dobře. Její rodiče byli oba dva vysoce postavení lidé s velkým vlivem.

Celá rodina působila jako by byla na jiném levelu nežli já a moje rodina. Nevím, jak jinak to vysvětlit, ale chovali se, že jsou něco víc.

Na můj vztah s Marií to ale nemělo vliv. Jen od nich jsem cítil, že pro jejich dceru nejsem dost dobrý. Ona sama už byla jednou vdaná.

Jejich svatební dar všechny vyděsil

Když jsem Marii požádal o ruku, cítil jsem nepřejícné pohledy její rodiny, když jsme jim to oznamovali. Prostě nám to nepřáli, nebyl jsem ideální partie.

My jsme si to ale nenechali zkazit. Svatba byla krásná, byť pro nás pro oba už byla v pořadí druhá. Doufal jsem, že tentokrát už svoji šanci nepropásnu.

Marie si přála, aby se na svatbě rozbalovaly dárky. Mě to bylo jedno, ovšem pouze do chvíle, než přišla řada na dárek od mých kamarádů. Jejich dárek všechny vyděsil.

Je tohle vůbec možné? Takový trapas!

Moji kamarádi jsou staří vtipálci, kteří si nenechají ujít jedinou příležitost, aby provedli nějaký vtípek. Na mojí svatbě si to ale mohli odpustit.

Jejich svatební dar vyvolal velký rozruch. Zejména Mariina rodina se tvářila opravdu zděšeně. Viděl jsem, jak se na mě koukají s opovržením.

Kamarádi mi nadělili reálnou umělou pannu. Asi to brali jako hroznou legraci, ale takový dar se na svatbu nehodí. Nevěděl jsem, jak reagovat.

Někdo tomu nadšeně tleskal, ale Marie a její rodina se tvářili tak, že kdyby to bylo možné, náš sňatek by anulovali na místě.

Autor: Natálie Kabourková


Související články