Dana (65): Vyslechla jsem si rozhovor syna s jeho ženou, jsem jim na obtíž

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
starazena
starazena

Před šesti měsíci jsem ošklivě upadla a zlomila si nohu. Strávila jsem tehdy několik týdnů v nemocnici, odkud mě chtěli pustit pouze do domácího léčení. Poté mě čekalo hrůzné zjištění.

Už nejsem nejmladší a zlomenina se nechtěla hojit, nebyla jsem schopna se o sebe postarat sama a můj syn s manželkou se mě ujali. Vzali si mě k sobě do rodinného domku a já byla šťastná, že nejsem sama a můžu trávit spoustu času s milovanými vnoučaty.

Sama jsem to nezvládala

Už před úrazem to s mým zdravotním stavem nebylo nejveselejší. Mám svá léta a na některé věci již sama nestačím. Ta nešťastná zlomenina to všechno ještě zhoršila, najednou jsem byla odkázána na pomoc druhých. Naštěstí mám hodného syna Pavlíka, který tehdy neváhal a vzal si mě k sobě. Ujišťoval mě, že to jemu ani manželce Karolíně vůbec nevadí. Dodal, že přece mají velký dům, kde se pro mě místo vždycky najde a že to není sebemenší problém.

Tři generace pod jednou střechou

Zdroj: 123RF.COM

Zlomenina se hojila dlouho, ještě několik týdnů po sundání sádry jsem nohu nemohla pořádně zatěžovat a můj pobyt u syna se tak prodloužil. Myslela jsem si, že to jemu ani snaše nevadí, snažila jsem se v domácnosti pomáhat, hlídala jsem vnoučata, nechtěla jsem se plést a překážet. Jenže ne nadarmo se říká, že by děti a rodiče neměli žít společně a i u nás to začalo skřípat. Inu – zkrátka tři generace pod jednou střechou. To nemohlo dělat dobrotu.

Nechtěně jsem si vyslechla rozhovor syna s manželkou

Jednoho večera jsem dostala žízeň a myslela si, že celý dům již tiše spí. Chtěla jsem jako myška proklouznout do kuchyně, nalít si sklenici vody a zase se schovat do svého kamrlíku, který mi synova manželka nabídla a zařídila. Nechtěně jsem však zaslechla, jak se v ložnici syn baví se svou ženou a slova, která jsem zpoza otevřených dveří slyšela, mě velmi ranila u srdce.

Karolína synovi vyčítala, že jsem tu moc dlouho. Prý jí tehdy tvrdil, že to bude jen na pár dní a já už u nich bydlím přes čtyři měsíce. Syn jí na to odpověděl, že i jemu se situace nelíbí, ale že mě přece nemůže jen tak ze dne na den vyhodit. Šeptal, že to se mnou budou muset ještě nějaký čas vydržet, na což snacha reagovala hlubokým, nespokojeným povzdechnutím.

Netušila jsem, že jim překážím

Toho večera jsem nezamhouřila oči. A vlastně od toho dne špatně spím každý den. Je to čtrnáct dní, co jsem byla nechtěným svědkem rozhovoru, který jsem asi nikdy neměla slyšet. Netušila jsem, že jim doma tak strašně překážím a jsem jim na obtíž. Nejraději bych se vrátila k sobě do bytu, ale ještě se necítím na to, být najednou zase na všechno sama.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články