Dana (45) a Roman (43): Z osobního kouče se vyklubala čarodějka, která nám pomohla vydělat miliony, když už jsme byli v koncích

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
business
business

Když manželům Daně (45) a Romanovi (43) hrozil krach dceřiné společnosti a oba už počítali s nejhorším scénářem, všechno se změnilo. Nyní už firma vykazuje milionové zisky.

Když práce přestane bavit

„Po dvanácti letech růstu firmy jsem cítil, že potřebuji nový impulz. Chod firmy mi už připadal fádní, a to jsme si nevedli vůbec špatně. Firma rostla, práce bylo nad hlavu. Ale já jsem měl pocit, že mě to už nebaví,“ popisuje Roman, kterého nároky na chod firmy, péče o zaměstnance a o zákazníky pohlcovaly.

Rozhodli se tedy s manželkou postavit dceřinou společnost. Díky chodu mateřské firmy už věděli, co je potřeba a po čem je poptávka. Jiné bylo pouze to, že nejednali s koncovými zákazníky, ale vytvářeli nabídky ostatním firmám.

Investovali 15 miliónů a o 10 miliónů přišli!

Nová firma ale nevynášela tak, jak by měla. Vyzkoušeli snad všechny možnosti a stejně jim připadalo, že neexistuje cesta k výraznému zlepšení. „Snad poprvé v životě jsem měl pocit absolutní beznaděje. Jako by mi můj šestý smysl, o který jsem se v práci tak často a rád opíral, tentokrát napověděl úplně špatně,“ přiznává Roman, který se doposud nikdy nevzdával.

Zdroj: 123RF.COM

Jenže najednou před nimi stál krach projektu, kterému naprosto věřili. „V noci jsem nespal a večer, po vyhrocených debatách se ženou nad čísly v mínusových hodnotách, jsem upadal do pocitu beznaděje,“ odhaluje svoje myšlenkové pochody.

Pomoc přišla z nečekaných míst

Když už si mysleli, že přichází konec dceřiné společnosti, dostal Roman kontakt na profesionálního byznys kouče. Nejdříve mu to přišlo zcela zbytečné, sám měl přece dlouholetých zkušeností víc než dost, ale pak mu došlo, že už nemá co ztratit. „Z našeho setkání jsem byl dost v rozpacích, protože mě přivítala žena zhruba v mém věku. Jmenovala se Jarka a zjistil jsem, že pracuje nějakou metodou JIH. Netušil jsem, o co se jedná a vůbec jsem si nedokázal představit, jak by mi mohla právě ona pomoct,“ vzpomíná podnikatel na první setkání s touto metodou.

Nebylo co ztratit. Začali jsme spolupracovat.

„Z metody JIH a celkově spoluprací pomocí emočního naciťování, jsem se cítil jako Alenka v říši divů. Bylo to pro mě úplně nepochopitelné. Ona nahradila moji intuici a předčila veškerá očekávání. Bylo to, jako kdyby vzala kouzelnou hůlku a já už jsem nebyl na rozhodování sám. Stačilo vyslat informace a dostal jsem výstup. Ta žena snad viděla do budoucnosti! Dal jsem jí tři podnikatelské návrhy a ona vybrala okamžitě jeden z nich,“ odhaluje spolupráci Roman. Právě ten záměr, který byl metodou JIH vybrán, přinesl konečně kýžené výsledky, po kterých s manželkou celou dobu prahli.

Zdroj: 123RF.COM

Jednalo se o náhodu?

Časem se ukázalo, že se opravdu děje to, co Jarka řekne. Pomocí nacítění, jak celé metodě sama říká, prokoukla každý špatný projekt a vybrala pro manžele vždy ten nejlepší. Ti dokonce propustili některé zaměstnance a nahradili je novými. Přesně odhalila mezery a nefunkční místa, která firmu brzdila. Efekt přicházel okamžitě! „Nevím, jak to všechno dokázala, ale po roční uzávěrce se bilance dceřiné firmy ocitla v plusových, a hlavně miliónových číslech! Dnes už vím, že bez její pomoci by už dávno naše dceřiná společnost neexistovala a dlouho bychom si lízali rány,“ přiznává Roman, kterého už práce zase baví, protože dostal novou dávku energie do života.

„Ještě teď si připadám jako ve snu a musím se štípnout, abych si ujasnil, že to není pohádka se šťastným koncem, ale díky zázraku zvaném metoda JIH, naprostá realita mého života. S Jarkou spolupracujeme dál a už jsem ji jako kouče doporučil dalším spřáteleným majitelům firem,“ hlásí nadšeně Roman.

Více informací o osobním koučinku Metodou JIH

Autor: Redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články