Dana (39): Mám celulitidu, manžel mi zakazuje nosit krátké sukně

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
smutna zena
smutna zena

Zdá se, jakoby to bylo nedávno, kdy jsme se s mým manželem Romanem procházeli po městě ruku v ruce. Byly horké letní dny, my byli čerstvě zamilovaní a užívali jsme si dlouhé procházky. Byla jsem mladá, na těle jsem v tu dobu neměla snad žádnou estetickou vadu, a tak jsem si vyrazila jen v krátké sukni a tričku, které končilo u pupíku.

Manžel mě vždy přesvědčoval, ať si vezmu ten krátký top, který mi tak sluší. Dny ale běžely a moje postava už není to, co bývala. Na břiše mám strie po porodu a na zadních stehnech se začala viditelně hlásit ke slovu celulitida. Od té doby manžel úplně otočil. Nejraději by mě viděl v dlouhých kalhotách a mikině.

Naznačil mi, že jsem na krátké sukně moc stará

Zdroj: 123RF.COM

Když jsme poprvé vedli debatu, která se týkala mého těla, Roman se snažil být citlivý a celou věc mi sdělil v klidu. Pamatuji si to přesně. Stála jsem ve zkušební kabince v obchodě, oblečená do nové krátké sukně s vysokým pasem a žádala jsem ho o radu. Nejprve se podíval obdivně, a to mi velmi zalichotilo, ale pak mě požádal, abych se otočila. Za mými zády se najednou rozlilo hrobové ticho. Pochvaly najednou utichly a manžel nejspíš přemýšlel, jak mi sdělit, že má stehna už dávno nejsou výstavním kusem. Nakonec sebral odvahu a opatrně pronesl: „Víš miláčku, raději se koukni po jiné, tahle je spíš pro mladší holky.“. V mé hlavě to znělo spíše jako: „Jsi stará a na odpis.“. Neuvědomil si, že ženy každou poznámku, která se týká vzhledu, vnímáme citlivěji, ale přesto se snažil ji podat zlehka.

Musela jsem vyřadit oblíbené kousky ze svého šatníku

Zdroj: 123RF.COM

Tento incident v obchodě byl ale jen začátek dlouhého třídění mého šatníku. Od té doby, co si Roman všiml mé nedokonalosti, se začal soustředit na všechny kusy oblečení, které odhalují až příliš velkou část mých nohou. Vždy, když jsme šli s přáteli grilovat, k vodě nebo jen do města se mě zeptal, jestli si skutečně chci vzít takovou sukni. Najednou jsem se cítila v každém svém módním kousku nesvá. Kabelku jsem si přehazovala přes zadní stranu těla, aby nebyla vidět má stehna. U zrcadla jsem si všímala už každé nepatrné maličkosti. Roman si nejspíše zvykl na mou souhlasnou reakci, která následovala po každé jeho radě k mému šatníku, a začal toho využívat. Nikdy nebyl ten typ, který by mi nakupoval oblečení, vždy spoléhal na můj úsudek. Najednou chtěl chodit nakupovat se mnou, hrabal se mi ve skříni a vytahoval volné a dlouhé kousky oblečení, u kterých tvrdil, že jsou perfektní.

Rozhodla jsem se pro lepší řešení

Problém mě dohnal tak daleko, že jsem po večerech tajně hledala na internetu, jak si s celulitidou poradit. Vyzkoušela jsem levnější i dražší krémy, masti, masáže, obklady, ale nic nepomáhalo. Nakonec jsem našla lékařský zákrok, který je sice finančně náročnější, ale slibuje zázraky. Roman ještě o ničem neví, tak si nechám celou věc projít hlavou, a pak ho přijdu překvapit.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články