Dagmar: Dcera sleduje Youtubery a ve škole propadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
youtuberi
youtuberi

V dnešní době asi není dítě, které by se občas nepodívalo na nějaké internetové video. Naše dcera chodí do prvního ročníku na gymnáziu. A tak ji samozřejmě tento trend také neminul. A po pár měsících se ukázalo, že je to poměrně velký problém.

Sledovat videa začala kvůli spolužákům. A jelikož si o tom mohli celé dny povídat, nebo se dokonce sejít u nás doma a udělat si „Youtuberový večer“ tak jí to samozřejmě hodně chytlo. A my s tím zpočátku neměli vůbec žádný problém.

Měli jsme za to, že se tím třeba i něčemu přiučí

Pár videí nám ukázala, protože se jí zdály natolik vtipná, že se s nimi chtěla podělit nejen s přáteli, ale i s rodiči. Ačkoli jsme nechápali úplně všechno, humor některých osobitých lidí nám přišel opravdu vtipný a říkali jsme si, proč by se po škole nemohla odreagovat nějakou tou legrací. Hodně videí navíc sledovala v angličtině. A je prokázáno, že u videí nebo počítačových her v angličtině se děti opravdu nejlépe jazyk naučí. Takže jsme v tom neviděli vůbec žádný problém.

Chodila pozdě spát a byla k nám drzá. Ale to jsou všichni puberťáci v jejím věku

Zdroj: 123RF.COM

Nikdy jsme s mužem příliš nezastávali tresty. Naše dcera jakožto jedináček byla spíše rozmazlené dítě a všechno jí prošlo. Sledování videí přerostlo v závislost a ona chodila spát poměrně pozdě. Spala třeba tři nebo čtyři hodiny denně, a když jsme s ní o tom mluvili, řekla, že je to její věc.

Přátelé nám radili, ať jí třeba vypneme wifi, nebo sebereme nabíječku k notebooku. My jí ale brali jako puberťáka, který z toho vyroste, a trapně trestat jsme ji odmítli. Konec konců skoro dospělá dívka by měla sama vědět, kdy přestat.

Začala chodit na brigádu, aby si vydělala na akci

Když si ke škole našla brigádu, na jednu stranu jsme měli radost, že se chce trochu osamostatnit, ale báli jsme se, že nebude zvládat školu. Brigáda ji měla posloužit, aby si vydělala peníze na akci s jejími oblíbenými Youtubery. Naše obavy se bohužel potvrdily. Téměř nespala, buď pracovala, nebo sledovala videa, nemluvila s námi, byla do věci úplně zapálená.

Ukázalo se, že jsme na ni měli být přísnější. Doháníme to teď, snad není pozdě

Vysloužila si ve škole několik poznámek za zameškané a neomluvené hodiny a hrozí ji dokonce dvojka z chování na vysvědčení. K tomu je třeba přičíst také to, že z matematiky a fyziky téměř propadá, přitom na základní škole byla premiantkou třídy. Rozhodli jsme se tedy konečně jednat.

Kromě toho, že teď v devět hodin večer vypínáme wifi, aby byla nucena jít spát a odpočinout si, její výlet, na který si pracně vydělávala, jsme ji zatrhli. Lístky už má kopené, takže ho na poslední chvíli pravděpodobně opět povolíme. To, že nás teď pár dní bude nesnášet musíme pro její dobro přetrpět.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články