Dagmar (44): Osud mi do života po letech poslal novou lásku. Štěstí jsem si ale neužila příliš dlouho

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Zena 40
Zena 40

Zatímco někdo se po rozvodu dokáže otřepat poměrně rychle, paní Dagmar si v sobě stopy nelehkého rozvodu nesla několik let. S manželem se totiž nerozváděli v dobrém a paní Dagmar byla šťastná, že ji soudce po dvouměsíčním protahování konečně toho to břemena zbavil.


Moje první manželství nebylo šťastné a zanechalo ve mně nepříjemné vzpomínky

„Manžela jsem si brala jako mladá holka. Měla jsem na očích růžové brýle a přehlížela jsem jeho nedostatky, kterých si mé okolí moc dobře všímalo. Věděla jsem, že se rád napije a alkoholu holduje, ale milovala jsem ho natolik, že jsem nad tím zavírala oči,“ vysvětluje paní Dagmar a odhaluje nám tak největší problém jejího manželství.

Zdroj: 123RF.COM

„Manželovo pití se stále zhoršovalo a prakticky pak nebylo dne, kdy by byl úplně střízlivý. Hodně jsme se hádali a bohužel se stalo i to, že na mě vztáhl ruku. Poté se sice omlouval a sliboval, že už to nikdy neudělá, ale já mu to po několika letech přestala věřit. V manželství jsem nebyla šťastná a rozhodla jsem se ho ukončit,“ říká paní Dagmar.

Nepříjemné zážitky z manželství ve mně zanechaly stopu

I když byla paní Dagmar nakonec rozvedená, stále v ní doznívaly nepříjemné vzpomínky z manželství, ve kterém setrvávala 8 let. Proto měla problém začít opět důvěřovat mužům.

Zdroj: 123RF.COM

„Samota mě tížila, ale když jsem se chtěla seznámit s někým novým, okamžitě se mi v hlavě vybavily všechny ty ošklivé vzpomínky na bývalého manžela a jednoduše jsem dostala strach, že to tentokrát bude stejné. Proto jsem od sebe každého potencionálního partnera odháněla, ačkoli jsem to kolikrát ani nedělala schválně. Nevědomě jsem se chovala tak, že o mě muži postupně přestávali mít zájem,“ vysvětluje smutně paní Dagmar.

Osud mi do života po letech poslal novou lásku

Kvůli těžkému rozvodu a ještě těžšímu manželství žila paní Dagmar sedm let sama. Během této doby se několikrát pokoušela navázat vztah, ale ani jednou to nevyšlo. Až po sedmi letech jí osud do života poslal novou lásku.

„Do té doby jsem se mužům vyhýbala, Marek byl ale úplně jiný. Na nic netlačil a dopřával mi dostatek času. Naprosto chápal moji situaci a věděl, že začít znovu věřit po tak nepříjemné zkušenosti určitě není jednoduché. A právě díky jeho přístupu jsem se do něho zamilovala. Po dlouhých letech jsem tak konečně poznala, jaké to je milovat a být milována,“ říká paní Dagmar usmívá se.

Nebylo mi přáno, abych si užívala štěstí

„Vztah s Markem byl úplně odlišný od vztahu s mým bývalým manželem. Důležité pro mě bylo, že Marek nepil. Skvěle jsme si rozuměli a bylo nám spolu moc dobře. Konečně jsem zase byla šťastná, což jsem po těch dlouhých letech skutečně potřebovala,“ přiznává se.

Pak ale bohužel zasáhl osud, který paní Dagmar neumožnil, aby si štěstí užívala příliš dlouho. Kvůli bezohledné jízdě podnapilého řidiče přišel Marek o život, když ho cestou do práce onen řidič srazil a on svým těžkým zraněním na místě podlehl. Pro paní Dagmar to byla neskutečná rána, především pak z toho důvodu, že se to stalo zrovna ve chvíli, kdy se s Markem začali bavit o svatbě.

„Někdo tam nahoře asi nechtěl, abych zase byla šťastná. Nyní jsem opět sama a mám akorát tak oči pro pláč,“ uzavírá svůj příběh paní Dagmar se slzami v očích.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články