Čtenářka Mirka: Důvěřuj, ale prověřuj. Řídila jsem se tím a zjistila strašlivou věc o svém muži

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 55
zena 55

Důvěra je mezi partnery důležitá – ať už se jedná o vztah, nebo rovnou manželství. S podobnou vírou vstupovala do manželství i Mirka, která byla přesvědčena, že svému manželovi může věřit naprosto cokoli.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Po letech však pojala podezření, že jí manžel neříká pravdu. Ačkoli se s tímto rozhodnutím nejdříve sama v sobě prala, protože to považovala za ránu pod pás, rozhodla se svého muže prověřit.

Vždycky jsme si říkali úplně všechno

Luboše jsem poznala před 26 lety. Byl o čtyři roky starší, mezi dívkami v té době velmi oblíbený a žádaný. Proto mě velmi potěšilo, když si v davu všech obdivovatelek vybral právě mě.

Vzali jsme se o dva roky později. Od samého začátku jsem k němu byla upřímná a věřila, že on ke mně taky. Vyrůstala jsem v nefunkční rodině – táta mámě roky lhal a já získala zkreslenou představu o tom, že důvěra mezi partnery neexistuje.

Luboš mě však přesvědčil, že si můžeme ve všem věřit a můžeme si říkat úplně cokoli. Proto mě nikdy nenapadlo jakkoli zpochybnit, cokoli mi manžel řekl.

Zničehonic si našel nové koníčky

Můj muž byl vždycky ten typ, který raději trávil volný čas doma u televize nebo něco kutil u sebe v dílně. Nezažila jsem, ani v našich mladších letech, že by se nadchl pro nějaký koníček.

Teprve před třemi lety se začal měnit. Najednou ho napadlo, že by mohl chodit s kolegy z práce jednou do týdne hrát fotbal. Poté se k tomu přidalo rybaření, ke kterému ho přesvědčil jiný kolega a se kterým poté o víkendu ráno odjížděli lovit.

Na jednu stranu jsem mu záliby přála, bylo na něm vidět, že ho to baví. Na stranu druhou jsem však začala mít pocit, že mi neříká tak úplně pravdu.

Bylo mi to proti srsti, ale nakonec jsem ráda, že jsem to udělala

Ačkoli jsem sama sebe nejdříve musela přesvědčit, že jednám správně, nakonec jsem se rozhodla, že si manžela trochu prověřím.

Vnímala jsem to jako podpásovku vůči němu, ale nakonec jsem ráda, že jsem to udělala. Kdybych mu totiž nadále věřila, jako celé ty roky našeho manželství, pravděpodobně by mě i nadále pěkně vodil za nos.

Místo fotbalu s kamarády totiž navštěvoval cizí paní. Viděla jsem je společně odcházet z jejího domu, u kterého ji manžel vyzvedl. Byla jsem v šoku, naprosto neschopna slova.

Vedl dvojí život

Důvěřuj, ale prověřuj – tohle známé pořekadlo mi pomohlo zjistit strašlivou věc o mém muži. Měl milenku a vedl s ní druhý život.

Na jedné straně jsem byla já, naše děti a naše rodina. Na straně druhé byla ona a jejich v tuto chvíli ještě nenarozené dítě, které by se mělo narodit na podzim.

Manželovi jsem řekla pravdu a on se přiznal s tou svojí. Byl v šoku, mě však ještě více šokovalo, když se ani nesnažil mě prosit, abych mu odpustila – ulehčila jsem mu odchod ode mě, odstěhoval se k milence, se kterou chce začít oficiálně žít.

Autor: Natálie Kabourková


Související články