brandingFullPage

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Čtenářka Hana: Přítel si do vztahu přivedl dceru. Její chování mi nepřijde v pořádku, přítel ale na má slova nedá

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

Hana si před rokem prošla ošklivým rozchodem. Bývalý přítel se rozhodl udělat jí ze života peklo a v mnoha věcech jí uškodil. Proto byla ráda, když se seznámila se sympatickým Petrem. Ten jí byl od samého začátku oporou v těžkých chvílích a zdálo se, že se Haně po jeho boku blýská na lepší časy. To však netušila, že brzy bude muset čelit další komplikaci.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Petr si do vztahu s Hanou přivedl svoji dospívající dceru. Klára je v pubertě a na většinu věcí má svůj osobní názor, do kterého si nenechá mluvit. Paličatost dospívající dívky by Hana ještě dokázala tolerovat, však každý z nás byl v tomto období „svůj“. Nicméně Klára se podle Hany nechová tak, jak by se dívka v jejím věku chovat měla. A její otec to neřeší.

Měla svůj názor a já to respektovala

Snažila jsem se s Klárou vycházet. Bylo pro mě důležité, abychom si sedly, protože mi na vztahu s Petrem záleželo. Věděla jsem, že pokud mezi námi bude stát jeho dcera, nikam to nepovede. Ihned jsem si všimla, že má Klára na všechno svůj názor, který byl dle ní samozřejmě ten jediný správný a ze všech nejlepší.

Respektovala jsem její postoje, protože každý z nás si obdobím dospívání prošel. I já sama bych mohla vyprávět o tom, jak jsem se v pubertě chovala. Přesto jsem si začala všímat, že se Klára nechová tak, jak by se dle mě dívka v jejím věku měla chovat.

Petr moje připomínky nebral vážně

Několikrát jsem se Petra snažila upozornit, že mi nepřijde v pořádku, aby se jeho čtrnáctiletá dcera vracela domů až po půlnoci nebo aby holdovala alkoholu, kterému se očividně ve společnosti své party nebránila. Petr ale na má slova nikdy nedal, nebral mě vážně a vždy se smál, když jsem přišla s další poznámkou na účet jeho jediné dcery, kterou po rozchodu s její nezodpovědnou matkou dostal do své péče.

Klářino chování ale nabíralo na obrátkách, nejenže chodila domů pozdě a mnohdy i značně posilněna alkoholem, ale také byla cítit kouřem, mnohdy i trávou. Byla drzá a brala tátovi peníze bez dovolení. Ani to ale Petr nechtěl řešit.

Bojím se, aby jednoho dne nedopadla špatně

Už několik měsíců jsem každodenním svědkem chování Petrovy dcery a nebylo dne, kdy bych sama sobě nepokládala otázku, jak ta dívka jednoho dne skončí. Začala se kamarádit se staršími muži, některým z nich je dle jejího vypravování dokonce těsně před třicítkou a já nechápu, o čem si s nimi čtrnáctiletá dívka může povídat.

Mám o Kláru strach, ale kdykoli mám chuť ji s přítelem řešit, raději se kousnu do jazyka a nechám to být. Na jednu stranu to není moje dítě a do její výchovy nemám co zasahovat. Na stranu druhou nechci být svědkem toho, jak mladá žena jednoho dne špatně dopadne. Bohužel k tomu má slušně nakročeno…

Autor: Nikol Kolomazníková

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články