Čech vyhrál 1,4 miliardy. Za to si pořídíte skoro cokoliv, klidně i celý ostrov

od Nikola Jaroschová
5 minuty čtení
miliardar
miliardar

Stačilo pár kliků na internetu a jedna z nejvyšších výher míří opět do Česka. Minulý pátek v evropské loterii Eurojackpot se usmálo štěstí na jednoho z Čechů, který si odnese 1,4 miliardy. Podle informací společnosti Sazka je částka zároveň nejvyšší výhrou na internetu v historii České republiky.


Výherce pohádkové sumy si ale dává s vyplacením své výhry na čas. „Čekáme na kontakt s výhercem, chápeme, že si vše chce rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem,“ sdělil mluvčí společnosti Sazka Václav Friedmann. Připravili jsme výčet toho nejzajímavějšího, za co lze astronomickou částku utratit.

Co si za 1,412 miliardy korun můžete koupit? Pár tipů pro vás:

Zdroj: Sazka

Pozvěte na pivo celé Česko

Zdroj: Sazka

Oslavte výhru se všemi Čechy s jejich nejoblíbenějším nápojem, pivem. Díky své výhře (1,412 mld. Kč) každému z nich můžete naservírovat hned 4 piva.

Kupte si nejlepší fotbalový klub v ČR

Pokud jste fotbalovým fanouškem, druhá nejvyšší výhra v historii českého sázení by vám dávala možnost stát se stejně jako celá řada dalších miliardářů majitelem fotbalového klubu. Co třeba momentálně nejlepší klub v České republice? Klub SK Slavia Praha koupíte za 1,124 mld. Kč.

Zklamal vás konec Hry o trůny? Nechte ho přetočit!

Zdroj: Sazka

Minuta nejdražšího seriálu historie stála 4,83 milionu. Za výhru 1,412 miliardy korun byste tak zvládli přepracovat hned 4 epizody.

Jste-li milovníkem cestování, pořiďte si vlastní ostrov

Zdroj: Sazka

Užijte si nerušenou dovolenou na vlastním ostrově, který leží mezi Lefkadou a Ithakou. Celý řecký ostrov může být váš už za 1,2 miliardy. Pro cestování ve velkém stylu ho doplňte soukromým letadlem, které pořídíte už od 69 milionů.

Deštný prales o rozloze 2 479 km2

Udělejte něco proti klimatické změně a svou výhrou zachraňte deštný prales. Jeden akr „plic Modré planety”, jak se tomuto divokému porostu v tropech přezdívá, se prodává okolo sta dolarů. Za miliardovou výhru z Eurojackpotu si tak můžete nakoupit 2 479 km2 deštných pralesů po celém světě.

Pomozte opravit Notre Dame

Zdroj: Sazka

Když v dubnu vzplál symbol Paříže – katedrála Notre Dame, zavládl smutek po celém světě. Z výhry v Eurojackpotu celý kostel sice neopravíte, na jednu novou věž by vám ale 1,4 miliardy stačit mohlo.

Nejdražší auto světa ve vaší garáži nesmí chybět

Zdroj: Sazka

Čerstvý miliardář chce mít jen to nejlepší, nebo ne? Dvoumístné kupé Ferrari GTO z roku 1962 se v loňském roce vydražilo za více než 1 miliardu korun, a je vůbec nejdražším automobilem na světě.

Rozmazlete svou partnerku jedním z nejdražších diamantů planety

Zdroj: Sazka

Svoji partnerku byste jistě potěšili s diamantem „Růžová hvězda“, který je také označován jako The Steimetz Pink. Drahokam má na sobě 59,6 karátu, váží 11,92 gramu a jeho barva je díky jedinečným odleskům označována jako „nóbl zářivá růžová”.

Cena Růžové hvězdy se odhaduje na 25 milionů dolarů. V přepočtu jde o částku asi 570 milionů korun, a tak vám i v případě koupě tohoto diamantu zbude ještě dost peněz na další luxusní dary.

Jak to vidí celebrity? Co by udělaly ony s pohádkovou výhrou

I známé osobnosti se na chvíli zasnily a představily si, že šťastných sedm čísel trefily právě ony. Jaké byly jejich reakce a jak by s výhrou naložily?

Míra Hejda, moderátor

„A sakra, co s tím budeme dělat? Něco bych investoval do svého developerského projektu a určitě do podnikání, tj. do naší televize o bydlení. Část bych pak věnoval rodině a dobrým lidem,“ představuje si Míra Hejda (35). Speciálně pro sebe by si pak ještě uřízl část z výhry na nějaký krásný nesmysl do garáže. „I přes to všechno by mi z astronomické částky dost zbývalo,“ směje se Míra.

Jakub Kohák, herec a moderátor

Zdroj: Sazka

Naopak Jakubovi Kohákovi (44) by se život po výhře výrazně nezměnil, nebo spíš vůbec. „V klidu bych jel dál svůj parádní život – jen bych si třeba občas dal místo jednoho řízečku dva…,“ upřesnil. A jeho reakce na výhru? „Normálka, to se stává.“

Milan Peroutka, zpěvák, herec a moderátor

Milan Peroutka (29) při otázce nadšení rozhodně neskrýval. „Hustý, to jsem zvědav, kolik mi z té částky po všech těch zdaněních vlastně zbyde.“ Uklidnili jsme ho, že výhra žádné dani nepodlehne, a tak má ve svých plánech, kam investovat, zcela jasno. „Postavil bych školu, školku a hospic pro Smiling Crocodile, abych tak krásnýmu projektu vdechnul život a ušetřil ho těm nekonečným a vyčerpávajícím obstrukcím na magistrátu.“

Martin Doktor, olympijský vítěz v kanoistice

Za to Martin Doktor (45) svou reakci na výhru nedokáže odhadnout. „Rozum mi říká, že bych se zřejmě šel několikrát přesvědčit, že je to pravda. A pak bych začal vymýšlet, jak to udělat, abych si výhru zaprvé vybral a zadruhé ji úplně nezahodil během pár let.“ I on s přehledem ví, jak by s magickou výhrou naložil. „Část bych investoval, část bych dal na charitu. A splnil bych si sny – třeba bych vzal celou rodinu na Havaj a tam bychom chvíli vegetili. A pak bych se vrátil do krásných rodných Čech a vymyslel bych, co s tím zbytkem, který by byl jistě pořád značně veliký.“

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články