Časté chyby žen, aneb zamilovanost je šílenství

od
2 minuty čtení
zamilovanost
zamilovanost

Každý z nás ví, že zamilovanost si dokáže pořádně pohrát s naší hlavou, myšlenkami a v neposlední možnosti také s chováním. Občas nám nasadí růžové brýle a my pak svět vidíme krásný, dokonalý a bez chyb našich milovaných. Časem se ale růžový přelud změní na samé odstíny šedi a my pak nevíme jak dál.

Kdysi slavný britský zpěvák a člen hudební skupiny The Beatles, John Lennon, řekl, že „Láska je odpověď.“ Ale co tím myslel? Chtěl nám zdůraznit, že v lásce není třeba klást otázky, že láska je odpovědí na vše? A jak se přesně chovat, aby nám to ve vztahu klapalo? Jsou to pouze ženy, které způsobují chyby, při kterých muži raději prchají? Samozřejmě, že nejen ženy, ale uvedeme vám alespoň 4 nejčastější…

Kamil Macniak/123RF.COM

Je to stále stejný scénář. Žena potká muže, zamilují se, ale každá fáze jednou končí a ona později zjistí, že se vedle ní nachází „zvláštní tvor“ a ona neví, co si s ním počít. Ne nadarmo se říká, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. Muž se jinak chová, jinak vidí a jinak cítí. Stačí nám pouze přiznat si fakt, že soužití těchto dvou odlišných jedinců bude zábavné a jsme na dobré cestě k úspěchu. Ale opak je většinou pravdou…

Ženy se často snaží muže změnit k obrazu svému – což v překladu znamená – udělat z něj ženu. Tímto nám započíná první chyba. Muže nepředěláme, ale když se tak zázrakem stane, máme doma domácího mazlíčka a ne chlapa. A konec si každý z nás asi domyslí.

ulkas/123RF.COM

Další chybou je chovat se k muži, jako by byl dítě. Není nesvéprávný, ví, co by měl a neměl dělat. Proto se znovu vracíme na začátek, muž není žena, dělá si vše po svém, ve svém vlastním tempu, i když nám to někdy přijde směšné, nebo nás to v horším případě dohání k zuřivosti.

Třetím bodem téhle smýšlející katastrofy jsou signály. Když se žena prochází kolem obchodu s mužem a zalíbí se jí například červená kabelka nebo hedvábný šátek a shodou okolností se blíží její narozeniny a žena doufá, že z toho něco dostane. Bohužel se většinou plete. Musí jasně říci, co chce a pojem „kašmír, hedvábí, lososová“ a podobné výrazy jsou pro muže nepochopitelné. Asi tak jako pro většinu z nás jsou šrouby, vruty, skoby a háčky nerozpoznatelné a divné věci. Řekněte narovinu, co si přejete a rychle zapomeňte na láskyplná gesta.

Čtvrtou chybou ve vztahu je dožadovat se brzkého sdílení pocitů a projevů lásky. Znáte to, po nějaké době toužíte po medových slovech: „Mám tě rád“ nebo možná „Miluji tě“. Jenže v případě, že začnete na muže příliš tlačit, tím pádem vztah zaručeně pohřbíte. Ženy by se měly trochu krotit ve svém nadšeném projevování citů a nechat muže dýchat. Vyčkejte, pokud váš protějšek něco cítí, určitě vám to řekne, v opačném případě ho dotlačíte k nepravdivému výroku lásky, nebo rozchodu. To chcete?

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články