Blanka (48): Nevěřila jsem dceři, že ji otčím týrá. Nepřestanu toho litovat

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
muz tyra dceru
muz tyra dceru

Manžela jsem ztratila před pěti lety. Zemřel na následky pracovní nehody, a ačkoli mě to velmi bolelo, rozhodla jsem se jít dál a po dvou letech se začala vídat s mužem, kterého jsem si před rokem také vzala. Netušila jsem ale, že se z něho vyklube tyran.

Dokud jsme nebyli svoji, bydleli jsme každý zvlášť. Moje třináctiletá dcera se k Danielovi chovala odtažitě, spíše ho nepřijímala, stále myslela na otce a jako dítě těžko chápala, že si maminka přivedla domů někoho jiného.

Proto jsem její řeči o tom, že ji můj nový manžel ubližuje, brala z počátku jako výmysl dítěte, které se musí smířit s tím, že se do domácnosti nastěhoval nový člen rodiny. Daniel Ivance kupoval dárky, hrál si s ní s panenkami, ona byla ale stále zamlklá a každý den přišla s novou historkou o tom, jak ji otčím něco schoval, nebo jak ji tvrdil, že je nechtěné dítě a raději bychom se ji oba zbavili.

Byla jsem na ni často zlá a nepříjemná. Fyzické tresty u nás nikdy nemělo místo, tak jsem ji začala vypínat wifi a zakazovat chození ven s kamarády. Nikdy jsem ale nevydržela dlouho, přece jen je to ještě dítě a trest jsem po pár hodinách obvykle zmírnila, nebo zcela zrušila.

Začala propadat ve škole

Zdroj: 123RF.COM

Když už se začalo zdát, že je klid a asi dva měsíce si Ivanka na mého muže nestěžovala, dozvěděla jsem se ve škole, že propadá z angličtiny. Ptala jsem se, jak je to možné. Brečela a chtěla se mnou mluvit o samotě, aby to Daniel neslyšel. Později mi řekla, že se bojí, myslí jenom na to, jak je k ní Dan nepříjemný, dokonce že ji schoval nabíječku od notebooku a ona se tak nemohla učit.

Když jsem se ptala učitelky ve škole, skutečně dětem doporučila internetovou aplikaci, ve které se mohou slovíčka na angličtinu naučit, a naše Ivanka měla pro takové případy povolený notebook. Když jsem se ptala, proč se nezmínila, odpověděla, že bych si myslela, že nabíječku jenom ztratila. A měla pravdu. Když jsem se totiž rozhodla zeptat se Dana napřímo, samozřejmě to popřel.

Nabíječka se za dva dny našla, a i když Ivana tvrdila, že byla pod postelí, kde ji hledala nejméně stokrát, nevěřila jsem jí. Měla jsem být lepší matka. Místo toho jsem nás objednala do rodinné poradny v domnění, že spolu Ivanka s Danem nevycházejí.

Psycholožka zachránila situaci

Zdroj: 123RF.COM

Doktorka mluvila s námi všemi dohromady, také s každým zvlášť a docházeli jsme k ní asi měsíc. Jednoho dne Ivanka u společné večeře prohlásila, že ji Dan opět včera říkal, jak ji nemáme rádi a jak se jí chceme zbavit. Dan vystartoval, že si dcera vymýšlí. Já se ho pokusila uklidnit, ale zároveň jsem na Ivanu začala být nepříjemná.

V tu chvíli vytáhla z kapsy telefon a pustila záznam, který si v pokojíku pořídila. Dan za ní ten večer šel s tím, že ji pomůže uklidit pokoj. To taky udělal, mezi šustěním papírů a zvuky hraček však bylo jasně slyšet jeho slova. Okamžitě jsem mu sbalila kufry. Je mi opravdu líto, že jsem Ivance nevěřila, omluvila jsem se jí snad milionkrát. Prý ji psycholožka poradila, aby sehnala důkazy. A tak to jednoduše udělala.

Požádala jsem o rozvod a s Danielem už se nechci vidět. Ublížil mojí dceři a tím pádem tomu nejdůležitějšímu, co mi po prvním muži zůstalo. Místo, aby byl záplatou na jeho smrt, udělal do naší rodiny další velkou díru. Už nikdy nebudu upřednostňovat žádného chlapa před svou dcerou.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články