Běta (41): Manžel mi dva týdny po svatbě oznámil, že se zamiloval do družičky. Chce se nechat rozvést

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
76223742 s
76223742 s

Jako každá nevěsta jsem se těšila na svůj svatební den. Vše jsem měla naprosto naplánované do posledního detailu a ze všeho nejvíce si přála, aby můj výjimečný den proběhl přesně tak, jak jsem si už jako malá holčička vysnila.

Brala jsem si Mirka: toho nejlepšího chlapa pod sluncem! Je o dva roky starší, má to v hlavě srovnané, je to prostě parťák pro život. Nemohla jsem se dočkat, až budu jeho žena a společně vykročíme na cestu životem jako manželé. Na svůj věk jsem možná byla až moc naivní, když jsem si nás dva představovala jako dva staříky, kteří spolu sedí na lavičce před domem, popíjí kávu a vzpomínají na společně strávená léta.

Lenka mi pomáhala. Možná až moc.

Pokud jste někdy chystali svatbu, pak určitě víte, kolik je s tím práce. Všechno pečlivě naplánovat, rozvrhnout, domluvit – je toho prostě moc a člověk na to nechce být sám. A já naštěstí nebyla, moje nejlepší kamarádka Lenka mi se vším ochotně pomáhala. Půl roku před svatbou byla u nás doma pečená vařená, vše jsme společně plánovaly, domlouvaly, vybíraly. Byla mi velkou oporou. A jak se ukázalo, byla oporou nejen mě, ale i mému budoucímu muži…

Zdroj: 123RF.COM

Svatba byla krásná, ale zážitky netrvaly dlouho

Moje svatba byla jedním slovem báječná. Všichni se dobře bavili, všechno šlo podle plánu. Byla jsem nadšená a nesmírně šťastná. Jenže moje štěstí bohužel netrvalo příliš dlouho. 14 dní po svatbě, kdy ve mně ještě tiše doznívaly všechny dojmy a vzpomínky, mi totiž manžel oznámil, že se zamiloval do družičky. Do Lenky.

Byl to pro mě neskutečný šok! Seděla jsem u stolu jako smyslů zbavená a manželovo vysvětlování, že mezi nimi přeskočila jiskra, že se tomu snažili ubránit, ale že se to nepovedlo a že mi nechtěl ani jeden z nich ublížit, šlo tak nějak mimo mě. Měla jsem problém ho vnímat. Jediné, co jsem vnímala opravdu ostře, byla ta stále se zvětšující bolest v mém hrudníku.

Prý si za to můžu sama

Po manželově přiznání to šlo od desíti k pěti. Mirek se pár dní na to odstěhoval a oznámil mi, že se chce nechat rozvést. Lenku totiž miluje a se mnou by nebyl šťastný. Vlastně mi dokonce naznačil, že je to všechno moje vina, protože jsem s Lenkou trávila až moc času a zvala ji k nám domů až nezdravě často. Svým způsobem jsem mu ji doslova naservírovala až pod nos a on se neubránil.

Jsou to tři měsíce, co Mirek žije s Lenkou. Rozvod byl rychlý, akorát na nás u soudu koukali jako na blázny. A já se možná i jako blázen cítím, pořád mám totiž pocit, že je to jen špatný sen, ze kterého se jednoho rána probudím vedle svého manžela, kterého i přes tuhle ránu pod pás neskutečně miluji.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články