Anna (48): Když jsem dávala prádlo do pračky, objevila jsem něco, co mě rozrušilo

od Adéla Vocetková
Zdroj: 123RF.COM

I naprosto běžný úkol, jako je vložení špinavého prádla do pračky, dokáže pěkně zamotat hlavu a spustit sled událostí, nad kterými lze snadno ztratit kontrolu – o tom by mohla vyprávět i naše čtenářka Anna.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky, která nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Ta nám poslala e-mail, ve kterém popsala, co se jí přihodilo. V kapse svojí dospívající dcery totiž našla něco, co ji rozrušilo.

Vždycky jim říkám, ať si vyprazdňují kapsy. A stejně na to pořád zapomínají!

Starost o rodinu a domácnost se pro naši čtenářku Annu stalo příjemnou povinností. Jak ona sama přiznala, dělá to ráda, ačkoli jsou chvíle, kdy ji rodina dokáže pěkně vytočit.

„Vždycky jsem manželovi a našim dětem kladla na srdce, aby si před tím, než hodí prádlo do koše, zkontrolovali obsah kapes,“ píše hned v úvodu Anna. „Dokáže mě naštvat, když jdu dávat prádlo do pračky a najdu v kapsách spoustu blbostí,“ rozčiluje se.

Právě jedna zapomenutá věc v kapse u džínů dospívající dcery zamotala Aničce hlavu. Rozhodla se s nálezem svěřit manželovi.

Když jsem jí prohrabala kapsy, zděsila jsem se

„V kapse dceřiných kalhot jsem našla rozbalený balíček od prezervativu,“ popisuje Anna nález, který náhodou objevila, a přiznává, že ji to vyděsilo.

Aby věci uvedla na pravou míru, v e-mailu se zmínila o tom, že její dceři Kateřině je teprve čtrnáct let. Právě proto ji nalezený obal od prezervativu vystrašil.

„Nejdříve jsem váhala, ale nakonec jsem to řekla manželovi,“ svěřuje se Anna. „Byla jsem v šoku z představy, že naše dcera s těmito věcmi začala tak brzy,“ netají se.

Udeřili jsme na dceru. Byla to chyba, ale to víme až nyní

Anna a její manžel nejdříve situaci probírali spolu. Váhali, jestli se dcery zeptat. Anna dokonce přiznala, že měla strach, že by dcera jejich obavy potvrdila.

„Nakonec jsme se s mužem rozhodli, že se Kateřiny narovinu zeptáme,“ pokračuje ve svém e-mailu Anna. „Nyní vím, že jsme plašili a byla to chyba, ale v tu chvíli jsme to netušili,“ přiznává.

Anna popsala situaci, kdy s manželem udeřili na dospívající dceru a chtěli nález v kapse vysvětlit. Ta se cítila trapně, a navíc se naštvala, z čeho ji rodiče vlastně chtějí obvinit.

Celé to bylo jedno velké nedorozumění

„Dcera se urazila a nyní už ji chápu,“ píše Anna. „Vysvětlila nám, že jí ten balíček zůstal v kapse po hodině biologie, kde probírali tyhle věci a v rámci výuky se učili prezervativ správně nasadit,“ dozvídáme se.

„Bylo nám s manželem trapně, dceři možná ještě více, že se před svými rodiči musela obhajovat,“ popisuje čtenářka Anna. „Mně se ale ulevilo, že je to pořád ještě moje malá holčička,“ uzavírá šťastná maminka.

Autor: Nikol Kolomazníková

Související články