Anna (46): Dopis od bývalého manžela ve mně vyvolal záchvat vzteku. To, co napsal, by nepochopil snad nikdo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
smutná žena 5
Zdroj: Shutterstock

Četla jsem ten dopis snad podesáté a stále nemohla uvěřit tomu, že byl skutečně schopný něco takového napsat. Bývalý manžel, kterého jsem už před šesti lety vytěsnila ze svého života, po mně žádal něco, co mě totálně rozčílilo.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Byla jsem za Viléma vdaná patnáct let. Během tak dlouhé doby si nepamatuji den, kdy by nebyl opilý. S flaškou v ruce i usínal. Po rozvodu jsem ho úplně odstřihla. Nyní mě jeho dopis vytočil doběla.

Manželství bylo jedno velké utrpení

Upřímně nevím, kam jsem dala rozum. Do Viléma jsem se před lety bláznivě zamilovala, tehdy bych pro něho udělala cokoli.

Zpočátku mi nevadilo, že se občas napije. Dokud se jeho vášeň k alkoholu, kterou bezesporu měl už před lety, držela v mezích, byla jsem ochotna to tolerovat.

Jenže po svatbě to šlo z kopce. Nebylo dne, kdy by se Vilém nenapil. Někdy to byly jen tři piva, jindy skoro basa.

Naše manželství se proměnilo v jedno velké utrpení. Nad vodou mě držely jen naše děti, na které jsem byla věčně sama – manžel byl buď v práci, v hospodě, anebo namol opilý.

Vytěsnila jsem ho ze svého života

Před šesti lety mě rozvodový soud konečně zbavil břemene v podobě mého věčně nalitého manžela. Ten s rozvodem souhlasil – mám pocit, že když rozvodové papíry podepisoval, kvůli alkoholu si to ani neuvědomoval.

Vytěsnila jsem ho ze svého života. Přestal pro mě existovat. Jediné, co jsem chtěla, bylo placení alimentů – děti byly i jeho, tak ať se alespoň finančně podílí.

Respektovala bych, kdyby se děti chtěly s otcem vídat. Ale neměly zájem a já se jim nedivím. Začali jsme žít tak, jako by jejich táta neexistoval.

Byly chvíle, kdy peníze nechodily – ale já neměla chuť se s bývalým hádat. Pak třeba poslal méně, než měl. Ale ani to jsem neřešila, ten chlap pro mě prostě nebyl.

Poslal mi dopis, kterým mě vytočil

Jsem šest let rozvedená a dva roky mám nového přítele. Je to pravý opak mého muže, naprosté zlatíčko. Konečně jsem zase šťastná.

Jenže před pár dny mi štěstí bývalý manžel úplně pokazil. Ve schránce jsem od něho našla dopis. Četla jsem ho stále dokola a nemohla pochopit, jestli to myslí vážně.

V dopise mě žádal o to, abych ho vyplatila z bytu. Z bytu, který byl odjakživa můj. Navíc po mně chtěl, abych mu vrátila peníze, které poslal v rámci alimentů – odůvodnil to tím, že děti jsou dospělé, tak mu to mám vrátit.

Když jsem ten dopis četla, byla jsem vzteky bez sebe. Nejenže neplatil, tak jak měl, a já to přehlížela, ale ještě chtěl vyplatit z bytu, ve kterém roky nežije, do kterého nikdy nedal ani korunu a který mu neříká pane? Jeho dopis mě sice naštval, ale nakonec skončil v koši. Odmítám na něj jakkoli reagovat, bývalý manžel pro mě neexistuje.

Autor: Natálie Kabourková


Související články