Anna (43): Syn si domů přivedl mou dobrou kamarádku. Nejdříve jsem netušila proč

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
premyslet
premyslet

Mému synovi je devatenáct. Je to hodný, chytrý a bystrý mladík, ve škole se mu daří, občas mě a moji o pět let mladší kolegyni vozí domů autem, protože si na rozdíl ode mě udělal řidičák. To, že žije od svých patnácti let bez otce, by na něm sotva někdo poznal, snaží se v životě postavit se všem problémům čelem. Proto mu nechci bránit ve štěstí.

Když můj manžel tragicky zahynul, Honzu to dost vzalo. Ale dostal se z toho a já si slíbila, že mu nikdy nebudu nic přikazovat ani zakazovat, protože on se dokáže se životem vypořádat. Chtěla jsem mu dát volnost, protože mi došlo, že tak oba snadněji překonáme ztrátu. Kdybych mu cokoli vyčítala, jenom bychom se hádali. Tak jsme si k sobě našli cestu a žijeme spokojeně.

Jeho vztah s mou kamarádkou mě zaskočil

Když nedávno přišel ze školy a s ním se ve dveřích objevila i moje kolegyně z práce, nejprve jsem si myslela, že jde za mnou. Přivítala jsem je a požádala ji, aby se posadila u stolu. Honza si sedl s námi a oznámil mi, že se mnou potřebují mluvit. Začalo mi docházet, o co jde. Do poslední chvíle jsem doufala, že se mýlím.

Zdroj: 123RF.COM

Bohužel mi však oznámil, že jsou spolu a že mi už nechce dál lhát. Hanu poznal jako moji spolupracovnici, několikrát ji vezl domů, při rozhovorech v autě se sblížili a několikrát spolu byli venku. Nakonec prý to mezi nimi zajiskřilo a již půl roku spolu chodí. Měla jsem poznat, že někoho má, ale myslela jsem, že je šťastný zkrátka proto, že je optimistický člověk.

Nechci mu nic zakazovat. Časem se ukáže pravda

Hana je skvělá žena. Jenomže je jí třicet osm. A Honzovi je devatenáct. Proto si nemyslím, že jejich vztah by měl pokračovat. To jsem Honzovi také řekla. Zároveň jsem mu ale oznámila, že pokud to bude v mých silách, budu jeho i jeho přítelkyni podporovat. Samozřejmě bych byla raději, kdyby si našel někoho ve svém věku, jenomže je to jeho rozhodnutí a já bych do toho neměla zasahovat.

Zdroj: 123RF.COM

Poděkoval mi za upřímnost a objal mě. Cítila jsem, že ke mně má respekt, ale zároveň ví, jakou lásku k němu chovám. Hana se rozplakala. Měla za to, že jim vztah zakážu. Odpověděla jsem, že nejsem synův generál, ale matka, a je proto mojí povinností ho podporovat. Až čas ukáže, jestli jejich vztah může fungovat.

Často kolem sebe vídám matky, které dětem leccos zakazují a přikazují v domnění, že je to tak pro jejich ratolesti lepší. Jenže Honza je dospělý. Navíc si myslím, že člověk se poučí nejlépe z vlastních chyb. Pokud bych mu dávala příkazy, natruc by udělal opak. Takto sice zná můj negativní postoj, zároveň ale ví, že jsem jeho matka a udělám pro něj cokoli.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články