Anna (41): V práci ho všichni měli rádi. Než jsme zjistili, jak se chová ke své manželce

od Luboš Klouček
3 minuty čtení
zena 42
zena 42

Člověk by neměl dát na první dojem. Své o tom ví i paní Anna, která nám poslala e-mail se svým příběhem. Při jeho čtení jsme se nestačili divit, jak snadné je se splést v člověku, který má dvě tváře. Podělíme se s vámi o její příběh, který možná i vám v mnohém otevře oči.

Do našeho kolektivu okamžitě zapadl

E-mail od paní Anny začíná vysvětlením, že k nim do firmy nastoupil nový kolega. Překvapivě si se všemi okamžitě sedl a ihned mezi ně zapadl. Jeho přátelská a milá povaha prý každému učarovala a nový kolega jménem Honza se rychle stal miláčkem mezi kolegy.

„Byl velmi sympatický, rozdával úsměvy na všechny strany, stále měl dobrou náladu,“ popisuje Anna nového kolegu, který si během krátké chvíle získal i ji. Netušila však, že se za milou a věčně usměvavou tváří skrývá ještě jedna.

Zdroj: 123RF.COM

O své ženě vždy mluvil hezky

„Pokud jde o jeho ženu, vždy o ní mluvil velmi hezky. Často nám popisoval jejich manželství a pokaždé volil jen ta nejmilejší slova. Nejen já, ale i další kolegyně jsme nabyly dojmu, že musí mít perfektní manželství bez jediné hádky. Alespoň tak to na nás působilo. Člověk měl kolikrát tendence jim i závidět,“ přiznává v dalších řádcích paní Anna.

„Když nám popisoval, jak se svou ženu neustále snaží něčím překvapovat, aby se jejich manželství nestalo nudným a stereotypním, nejednou jsem si v duchu přiznala, že bych se chtěla mít jako jeho žena,“ zní pokračování příběhu, který byl až do této chvíle veselý a pozitivní.

Přišla si pro něho policie

„Byla to klasická pracovní směna, pokud se nepletu, byla středa, krátce po polední pauze. Všichni jsme se vrátili zpátky na svá pracoviště a nadále se nerušeně věnovali práci. Pak se na hale objevili dva policisté a sháněli se po Honzovi.“

A právě to je ten okamžik, ve kterém se věci začaly měnit. Paní Anna ve vypravování pokračuje a my netrpělivě hltáme jeden řádek za druhým.

„Ukázalo se, že ho žena udala za domácí násilí. Policisté si pro něho přišli i s pouty. Ta mu nasadili přímo před námi a poté ho s rukama za zády odváděli pryč z haly. Předpokládali jsme, že ho naloží do auta a odvezou na služebnu.“

Roky svoji ženu týral

Zdroj: 123RF.COM

„Jak se říká, nesuď knihu podle obalu,“ zmiňuje ve svém vypravování paní Anna a dodává, že to platí v obou případech – když někoho neprávem odsoudíte jen kvůli špatnému prvnímu dojmu a stejně tak i tehdy, když si někoho oblíbíte pro jeho milou tvář a přátelské chování, které je ale pouhou přetvářkou.

Vyšlo najevo, že Honza svoji manželku dlouhé roky nejen psychicky, ale zároveň i fyzicky týral. Byl to pro nás obrovský šok, nikoho z nás by taková varianta ani ve snu nenapadla. Mysleli jsme si, že je to milující manžel, který by se pro ženu samou láskou rozkrájel. A ono to přitom bylo celou tu dobu úplně naopak.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články