Anežka (33): Je to muž mého života. Škoda, že jsme se nepoznali za jiné situace

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
zklamana zena
zklamana zena

Moje nejlepší kamarádka Zdena několik týdnů básnila o své nové známosti. Ještě jsem toho muže ani osobně nepoznala a už jsem o něm věděla v podstatě úplně všechno. Přála jsem Zdeně novou lásku, a to i navzdory tomu, že jsem byla už několik měsíců sama. Do mého života zkrátka ne a ne vstoupit pořádný mužský, se kterým by stálo za to vykročit na společnou cestu.

Chtěla jsem toho pana dokonalého poznat

Marián, jak se Zdenin nový přítel jmenoval, se stal jediným společným tématem, o kterém se mnou Zdeňka chtěla mluvit. Ať už jsem začala debatu o čemkoli, ona řeč pokaždé převedla zpátky na svého přítele. Vykreslovala ho v těch nejlepších barvách a já už toho pana dokonalého chtěla konečně poznat. Zdeňka totiž byla přesvědčená, že si okamžitě padneme do noty.

Naše seznámení naplánovala na jeden páteční večer. Mluvila o tom jako o důležité události, protože jak často říkala, já jakožto její nejlepší kamarádka jsem měla v životě nepostradatelné místo a záleželo jí na tom, abych si rozuměla s její osudovou láskou. Ani nevím proč, ale byla jsem z poznání Mariána nervózní.

Zamilovala jsem se na první pohled

V domluvený pátek jsem čekala v našem oblíbeném baru. Zdeňka s Mariánem měli malé zpoždění, což mi ale nevadilo. Čekání jsem si zkrátila výborným drinkem. Poté jsem konečně v davu zahlédla kamarádčin obličej a pohledem hledala toho pana božského. Jakmile se naše oči střetly, okamžitě jsem se do něho zamilovala. Mé srdce začalo bušit třikrát rychleji a krev mi divoce pulzovala v žilách. Nebylo to správné, ale svému srdci jsem zkrátka nemohla poručit.

Během večera jsem se svými pocity tiše trápila. Moc dobře jsem totiž věděla, že má náklonnost k Mariánovi není jen chvilkovým poblouzněním. Skutečně mě to k němu táhlo a já věděla, že to je on – muž mého života.

Zdroj: 123RF.COM

Přeji jim jejich lásku, ale zároveň Zdeňce závidím

O svých pocitech samozřejmě mlčím. Zdeňka měla pravdu, s Mariánem jsme si skutečně hned padli do noty a báječně si rozumíme. Kamarádka usoudila, že by bylo moc fajn, kdybychom trávili co možná nejvíce času společně. Je mi jasné, že tak jedná i s ohledem na to, že já jsem si zatím žádného přítele nenašla a jí je líto, že bych sama seděla doma. Jak jsem si ale mohla najít někoho jiného, když mé srdce bije pro zadaného muže?

Zdeňce a Mariánovi jejich lásku přeji. Moc jim to spolu sluší a vypadá to, že je to mezi nimi vážné. Usuzuji podle toho, že to není tak dávno, kdy Zdeňka mluvila o svatbě. Zároveň mě ale pohled na tu zamilovanou dvojici neskutečně bolí, protože bych si z celého srdce přála, abych mohla být na Zdeňčině místě. Má láska ke kamarádčinu příteli ale bohužel nikdy nebude opětována, a mě tak nezbude nic jiného než se s tím smířit. Marián je muž mého života. Velká škoda, že jsme se nepoznali za jiných okolností.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články