Aneta (36): Manžel pravidelně zamořoval byt něčím, z čeho se mi navalovalo. Neuvěříte, jak to dopadlo

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zena 09
zena 09

Aneta svého manžela Luboše velmi miluje, přesto se najde něco, co ji v poslední době velmi trápí. Ačkoliv má sama mnoho koníčků, manžel se věnuje jednomu, který začíná být i jí proti srsti. Nemluvě o sousedech, kteří si na něj neustále stěžují.


Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Luboš je velkým milovníkem zvířat. Nechová však doma psy, kočky nebo andulky, má rád jiné tvory.

Do bytu, jejž sdílí s manželkou Anetou, si pořídil pagekony, leguány a agamy. Z počátku to nikomu nevadilo, teď ho však nenávidí celý panelák.

„Manžel měl vždy blízko ke zvířatům. Vyrůstal na vesnici a byl rád v kontaktu s přírodou. Jenže po přestěhování do města, ještě k tomu na sídliště, mu to začalo velmi chybět. Obzvlášť poté, co mu zemřela kočka. Nakonec se však rozhodl, že si žádnou další šelmu pořizovat nebude,“ píše Aneta.

A tak Luboš pokukoval po jiném zvířecím kamarádovi. To, co si přivezl domů, v ní však vyvolalo rozpaky.

Na začátku mi to nevadilo. Pak nám to začínalo přerůstat přes hlavu

Luboš do toho šel od začátku po hlavě. Nejdřív si pořídil pár pagekonů. Jenže ten se během jednoho roku začal rozmnožovat. Samozřejmě si nenechal všechny mladé, ale svou zvířecí rodinku rozšiřoval i tak.

„Následoval leguán a agamy. Už jsem neznala manželův příchod z práce jinak, než s další várkou cvrčků v tašce. Začalo se mi to hnusit,“ přiznává Aneta.

Ta musela snášet to, jak se pokoj pro hosty, který měl být časem dětským pokojem, mění v místnost plnou terárií.

„To by mi tolik nevadilo, kdyby se se mnou chtěl manžel bavit také o něčem jiném, než jsou jeho mazlíčci,“ svěřuje se čtenářka.

„Navíc mi začalo vadit, jak se všechny ty potvory musí krmit hmyzem. Nemohla jsem se na to dívat.“

Cvrčci byli najednou všude po bytě

Luboš sice chová krmný hmyz v uzavřených nádobách, občas se však stane, že je úplně dobře nedovře.

„Několikrát se stalo, že byl ten hmyz všude po bytě. Když jsem pak slýchala od sousedů, jak zamořují chodbu a výtah, musela jsem jednat,“ píše Aneta.

Manželovi řekla, že si ty nádoby bude zavírat, jinak terária letí z domu. Trošku se naštvala, ale fungovalo to. Od té doby jeho koníček opět toleruje.

A sousedi? Těm se oba manželé omluvili a pomluvy přestaly.

Autor: Alice Konopásková


Související články