Andrea (42): Manžel mě prosí o tu nejhorší možnou věc, kterou může chtít. S pláčem mu ji dám

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
smutná žena 2 1
Zdroj: Shutterstock

Mému muži muselo být jasné od samého začátku, že to pro mě nebude jednoduché. Přesto si dál trval na svém a žádal po mě tu nejhorší možnou věc. Zpočátku mě nenapadlo, kam až manželův problém může zajít. Nedala jsem si jedna a jedna dohromady. Jeho zdraví se ale zhoršovalo a já musela začít jednat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Co se ti to děje?

Manžel nikdy nebývá moc nemocný. Spočítala bych na prstech jedné ruky, kolikrát jsem ho viděla s kašlem nebo teplotou.

Když už několikátý den doma chodil a neustále kýchal, myslela jsem si, že na něho leze nějaká viróza. Sama jsem se necítila dobře.

V první chvíli mě opravdu nenapadlo, že nachlazení to u manžela nebude. Jelikož jsem sama o pár dní později zalehla s horečkou, čekala jsem, že tak dopadne i on.

Nechtěla jsem slyšet pravdu

Zatímco mě nepříjemná viróza za několik dní opustila, manžel nadále kýchal, kudy chodil. Také mu často slzely oči.

Přišlo mi to podivné, proto jsem ho přesvědčila, aby si zašel k lékaři. Manžel na tohle není, nejdříve se bránil, ale když příznaky neustupovaly, nakonec se k lékaři objednal.

Verdikt zněl jasně: alergie na kočku. Na moji kočičí parťačku Mišku, kterou jsem měla už pět let a doposud nebyl problém.

Nechtěla jsem slyšet pravdu, že za to může moje kočka. Nedošlo mi, kam až manžel zajde a jakou šílenost po mě bude žádat.

Nic horšího po mě chtít nemůže. I tak trvá na svém

Když poprvé vyslovil, že se kočky musíme zbavit, dělala jsem, že ho neslyším. Něco takového jsem si v žádném případě neuměla představit.

Manžel ale trval na svém. Chtěl po mně, abych dala kočku rodičům, zkrátka kamkoli jinam, jen aby nebyla doma.

Z jeho žádosti mi bylo úzko. Nechápala jsem, proč se u něho alergie objevila až teď. A už vůbec jsem nechápala, jak po mě může chtít, abych se vzdala kočky, kterou jsem měla ráda.

S pláčem manželovi vyhovím

Miška skutečně poputuje pryč. Bohužel ne k rodičům, protože i tam můj manžel chodí a nehodlá se prý vystavovat alergenu, když nemusí.

Podala jsem inzerát, pro Mišku si přijede moc milá paní. I tak mi trhá srdce, že se jí musím vzdát. Manžel po mě chce šílenou věc a já mu ji s pláčem dám.

Autor: Natálie Kabourková


Související články