Andrea (31): Pro život jsem si zvolila nezvyklé povolání. Díky mužské práci jsem našla lásku svého života

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena auto
zena auto

Andrea už na základní škole vyčnívala z davu. Bavila se spíše s chlapci, s dívkami si totiž neměla o čem povídat. Zajímala se vždy o auta, motorky a další stroje, zatímco holky podle jejích slov řešily spíš šminky, ke kterým neměla co dodat.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

I v dospělosti ji láska k autům zůstala. Našla si sice několik kamarádek, se kterými se dokázala pobavit na nejrůznější témata, i tak se ale vždy cítila lépe v přítomnosti těch, kteří sdíleli její zálibu. A ona sama díky tomu nakonec našla muže svých snů.

Na moje konto padaly různé vtipy. Nebrala jsem si to nijak osobně

„Jsem zkrátka trochu divná. Na holku mám nepřirozené koníčky, moc se nelíčím, nestarám se o typicky ženské věci,“ začíná Andrea vyprávět.

„I tak si ale občas ráda zajdu na skleničku se svými třemi kamarádkami. Světe div se, obvykle si s nimi mám i o čem povídat,“ směje se Andrea.Podle jejích slov se obvykle večer neobešel bez několika vtipných narážek na její lásku k autům.

„Když jsem začala po dokončení střední školy pracovat u kamaráda v autodílně, hned se to rozkřiklo. Od té chvíle, kdykoli mají možnost, smějí se moje kamarádky všem hloupým vtipům na mou osobu.“

Andrea ale dobře ví, že to nikdo z nich nemyslí zle. I když jí několikrát přemlouvaly, aby si našla normální ženskou práci, nebo se snažily pochopit, co na tom vlastně má, ona jim nedokázala odpovědět.

„Že by ženy neměly takovou práci dělat, to jsou jenom předsudky. Mě zkrátka auta lákají a nikdy bych nedokázala dělat nic jiného. Mrzí mě, že to nedokáží pochopit, ale zároveň vím, že to se mnou myslí dobře. A kolikrát jsem jim už byla užitečná, když si samy s autem nedovedly poradit,“ říká.

Láska k autům mě zavedla za Tomášem. Čekáme miminko, jsem s ním šťastná

Tomáš byl jeden z mnoha mužů, kteří přijeli do servisu se svým autem. Jenže on se s Andreou ihned pustil do řeči a nevynechal jediné příležitosti ke komplimentu.

„Byla jsem v montérkách, umaštěná od oleje a s černými šmouhami na obličeji. To všechno mi ale pochválil, dokonce řekl, že jsem žena podle jeho gusta.“

O pár dní později si Tomáš auto vyzvedl a nechal Andree své číslo. „Po týdnu se stavil znovu. Myslela jsem, že má problémy s autem, on mi místo toho vyčetl, že jsem mu nezavolala. Jelikož on mé číslo nedostal, přišel mě na rande pozvat osobně,“ říká Andrea.

Dnes žije Andrea s Tomášem už dva roky ve společném bytě. Čekají spolu miminko a všechny její kamarádky jí mohou jenom závidět. Tomáš je totiž pohledný a sympatický realitní makléř, který by pro svou automechaničku udělal naprosto cokoli.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články