Amálie (32): Byla jsem ve vztahu šest let a nikdy jsem nedostala dárek

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
88037652 s
88037652 s

Vztah by se neměl hodnotit podle počtu dárků, ale vřelých citů a podpory partnera. Když ani po šestiletém vztahu nic nedostanete, zanechává to ve vás velký pocit zklamání. Můj partner si vždy našel nějakou výmluvu, jak mi ke svátku nebo narozeninám nepopřát. Dokážete si asi představit, jak vypadaly naše Vánoce.

Svého přítele jsem znala už dlouhou dobu, než jsme se dali oficiálně dohromady. Byl to společný kamarád mého kamaráda a vždy jsme po sobě pokukovali. Jednou mi navrhl, co kdybychom to spolu zkusili a od té doby, jsme šest let ve vztahu. Až na jeden velký zádrhel, který mi hlava prostě nebere, nám to docela fungovalo.

Můj partner mi za celou dobu nedal ani jediný dárek. Jakoukoliv drobnost, květinu nebo čokoládu, prostě nic. Vždy si najde skvělou výmluvu, jak se tomu vyhnout a já jsem z toho jen smutná. Je tak sobecký, že nechává obdarovávat jen sebe? Nebo škrt, který nechce pustit korunu?

Zdroj: 123RF.COM

Jsem smutná na každý svátek nebo narozeniny

Kdykoliv se blíží můj narozeninový den, tak se Petr změní k nepoznání. Je dlouho v práci nebo mu právě v ten měsíc nedorazí výplata včas. Jindy je zase na můj den nemocný, takže jej nemůžeme ani oslavit. Každé své narozeniny mám leda tak oči pro pláč a o svátku se raději ani nezmiňuji. Petr říká, že je to den, jako každý jiný a nemá se kolem toho dělat takový rozruch. Když má narozeniny on, tak to jde zapít s přáteli a dostane dárky. Vždycky mu něco koupím, aby viděl, jak na něj myslím.

Vánoce jsou u nás svátky smutku a stresu

Většina lidí se na Vánoce těší každý rok. Pro mě jsou to svátky smutné nálady a zklamání. Několik let za sebou jsem připravovala kapra, bramborový salát a také balila vánoční dárky. Snažila jsem se Petrovi připravit hezké překvapení. Vím, že by Vánoce neměly být jen o dárcích, ale to zklamání prostě nezapřu. O šest let později jsem se na vše vykašlala a nic mu nekupovala. Proč já mám neustále utrácet a obdarovávat, když sama nic nedostanu? Petr byl vzteky bez sebe a nechápal, proč nedostal tentokrát dárky. Řekla jsem, že už žádné dárky nedostane a ať se třeba postaví na hlavu. Sbalila jsem se a jela si užít Vánoce k rodičům.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články