Amálie (20): Na mě byl moc starý, pro moji maminku přesně akorát. Z učitele autoškoly se stal můj nevlastní otec

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 20
zena 20

Byla jsem poslední ze třídy, která ještě neměla řidičák. Spolužáci se mezi sebou předháněli, kdo z nich měl lepší výsledky, a mě si často dobírali, že řidičák ještě nemám. Mně se do řízení moc nechtělo, nijak zvlášť mě to nelákalo, ale kvůli nátlaku ze strany vrstevníků jsem nakonec uprosila mamku, aby mi na ten řidičák přeci jen dala peníze.

Neměli jsme peněz na rozdávání

Odmalička žiji jen s mámou. Táta od nás zbaběle utekl, když mi bylo šest. Moc si na něho nepamatuji a upřímně jsem ráda, že nás nakonec opustil. Byl to ožrala, který nešel pro sprosté slovo daleko, a mamka to s ním vůbec neměla lehké.

Zdroj: 123RF.COM

Jenže lehké to nebylo ani potom. Když jsme zůstaly samy, musela všechno táhnout mamka ze své výplaty. Neměly jsme peněz na rozdávání a já byla vychovávána tak, že zbytečné věci se zkrátka nekupují. Proto jsem věděla, že i řidičák bude pro náš rozpočet hodně nákladná záležitost.

Z první hodiny v autoškole jsem měla strach

Mamka si nakonec musela půjčit, aby mi řidičák mohla zaplatit. Já se zavázala, že jí to všechno vrátím, až si najdu brigádu. A svému slovu jsem chtěla dostát. Zároveň jsem sama sebe ujistila v tom, že musím zkoušky zvládnout napoprvé, abych po mamce nemusela chtít další peníze za opravné zkoušky nebo jízdy.

Zdroj: 123RF.COM

Z první jízdy v autoškole jsem byla nervózní. Trochu to ze mě opadlo ve chvíli, kdy jsem se setkala s instruktorem. Byl to na pohled moc příjemný muž, odhadem jsem mu tipovala něco kolem pětačtyřiceti. I když byl oproti mně podstatně starší, vůbec nebyl škaredý. Bylo na něm vidět, že o sebe pečuje.

Hodně jsme se nasmáli

S instruktorem byla vážně legrace. Na každou hodinu jsem se těšila, při řízení jsme se hodně nasmáli. Byl moc vtipný a já dostala nápad: seznámit ho s mojí mámou. Na mě byl sice moc starý, ale pro moji mamku byl přesně akorát. A co jsem vypozorovala, nikoho neměl.

Jenže jak je dát dohromady? Musela jsem přemýšlet. Pak mě napadlo, že bych mohla vzít mamku na jednu z jízd a požádat instruktora, jestli by mohla jet s námi. Naštěstí mi to vyšlo a už ten den bylo vidět, že si ti dva padli do oka. Potvrdilo se mi to o týden později, kdy se mě instruktor na moji maminku začal vyptávat.

Místo hodiny v autoškole rande s mojí mámou

Měla jsem mít poslední hodinu, když mi od instruktora přišla zpráva, že hodinu bohužel musí zrušit a že ji nahradíme o týden později. Já už ale byla na cestě do autoškoly, proto jsem se po této zprávě rozhodla využít volný čas a vydat se do města. A pak jsem přišla na to, proč můj instruktor zrovna dneska nemohl. Seděl totiž v kavárně s mojí mámou a očividně si náramně rozuměli!

Už je to půl roku, co s námi Pavel, můj instruktor z autoškoly, tak nějak napůl bydlí. S mámou to totiž dali dohromady a vypadá to mezi nimi opravdu slibně. Jsem ráda, že máma už není sama. A jsem ráda, že je mým nevlastním otcem právě on. Je s ním totiž opravdu legrace.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články