Alice: Matka mého přítele nesnášela, než jsem onemocněla. Teď jsou z nich nejlepší přátelé

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
matkanemelaráda
matkanemelaráda

Jsou tomu tři roky, co jsem své matce řekla, že jsem někoho potkala. Zprvu měla radost, že jsem se konečně ve dvaceti čtyřech letech zamilovala a našla si vztah. Když ale zjistila, že je přítel o šest let mladší, zcela svůj přístup změnila.

Moje starší sestra se kvůli svému rozpadlému vztahu dostala do depresí a naše maminka jí vždy byla velikou oporou. Zároveň však trpěla, protože trpělo její dítě. Když jsem tedy já přišla s tím, že chodím s někým, kdo sotva dosáhl plnoletosti, byla ze mě zklamaná.

Bála se, že mě bude jen využívat

Zdroj: 123RF.COM

Ať jsem se jí snažila jakkoli vysvětlit, že jsem do něho doopravdy zamilovaná, ona pořád opakovala, že mě Adam jenom využívá. Napomohl tomu i fakt, že můj tehdy osmnáctiletý přítel studoval a nájem za společné bydlení jsem tak platila téměř celý já. I tak jsem ale byla zamilovaná, a když mě máma postavila před volbu, jestli ona, nebo má láska, měla jsem jasno.

Rodina se pro nás stala principem

S matkou jsme se téměř přestaly bavit. Jednou za týden jsme si zavolaly jen tak, aby se neřeklo. Přítel se mockrát ptal, proč s ní stále udržuji kontakt, když je na mě taková. Sama jsem netušila, asi jsem nechtěla přijít o rodinu, která pro mě kdysi bývala všechno. Naše rozhovory byly obvykle na téma peníze, můj nevyspělý přítel a problémy.

Když jsem vážně onemocněla…

Jednalo se o velice komplikovanou zlomeninu, se kterou jsem ležela několik týdnů v nemocnici a ani po návratu domů jsem nemohla nastoupit do práce. V té chvíli, jako by se osud rozhodl hrát krutou hru, se nám rozbila pračka a my se dostali do poměrně vážné finanční krize. Adam však ke škole začal po nocích pracovat, a ačkoli byl věčně unavený, tvrdil, že je to pouze dočasné a že nás ze situace nějak dostane. Už následující měsíc koupil novou pračku a po třech měsících s prací skutečně přestal a začal opět naplno studovat. Já se vrátila do práce.

Matka nás pozvala na oběd

Zdroj: 123RF.COM

Uběhly zhruba dva roky našeho vztahu, když jsem s mámou vedla velice zvláštní telefonát. Zdála se mi jiná, milejší a dokonce mě i s Adamem pozvala na oběd. Měla jsem z toho trochu strach, bála jsem se, že mu snad chce říci osobně, co si o něm myslí. Zpočátku bylo trapné ticho, v jednu chvíli jsem si ale odskočila na záchod a nestačila jsem se divit, když jsem se vrátila. Adam s mojí mámou se bavili jako nejlepší přátelé a smáli se nějakým mým fotkám z dětství.

Vztah s mámou mi zachránila rozbitá pračka

Několikrát za ten den se nám oběma maminka omluvila. Ukázalo se totiž, že když se dozvěděla o nové pračce, došlo jí, že mě Adam nevyužívá. Že je naopak ten, kdo se o mě postará, když je mi nejhůř. Také uznala, že po dvou letech letech společného soužití věří tomu, že i přes jeho nevyspělost bude náš vztah mít šťastný průběh.

Je to už rok od onoho usmíření. S Adamem navštěvujeme mámu skoro každý měsíc. Dokonce mi spolu koupili i dárek k Vánocům. A já čekám dítě s tím nejúžasnějším chlapem na světě, zatímco babička už se vnoučka nemůže dočkat.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články