Alice (47): Jaké to je, když vám manžel řekne: „Seberu ti děti“

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 45
zena 45

S Karlem jsme manželé sedmnáct let. Poznala jsem ho po mém rozvodu, tenkrát mi hodně pomohl dostat se ze dna a já díky němu opět začala věřit na lásku. Po šesti letech se nám narodila první dcerka Růženka a dva roky poté druhá dcerka Natálka. Před rokem a půl jsem přišla na Karlovu nevěru a začala zlomené srdce utápět v alkoholu.


Rána pod pás

Už dříve jsem si všímala, že se Karel vrací z práce déle. Vždy mi to ale odůvodnil tím, že toho mají prostě moc a on musí zůstávat přesčas. Dokonce začal domů nosit i více peněz, což mi přišlo vhod jako přilepšení do rodinného rozpočtu, tak jsem nad jeho pozdějšími návraty přimhouřila oči. Jenže pak jsem ho viděla s jinou ženou a to mi zlomilo srdce. Podruhé, protože nevěra byl přesně ten důvod, proč jsem se rozvedla s prvním manželem.

Další zklamání jsem neunesla

Karel se mi k několikaměsíční nevěře s kolegyní z práce přiznal. Ačkoli se mi omlouval a sliboval, že to s Pavlou okamžitě ukončí, já uvnitř sebe cítila obrovské zklamání. Přišla jsem si nejen podvedená, ale i nesmírně raněná, ublížená a ponížená. Na ono dno, ze kterého mi tenkrát Karel pomohl, mě můj milující manžel opět dostal. A ve mně se cosi zlomilo, najednou jsem nedokázala fungovat.

Berlička zvaná alkohol

Zdroj: 123RF.COM

Od nepříjemných pocitů a bolesti jsem si začala pomáhat alkoholem. Zpočátku to byla jen sklenička vína večer, když jsem děti uložila do postele a měla chvilku sama pro sebe. Později mi ale sklenička přestala stačit a najednou to byla celá láhev. Po třech měsících, kdy jsme s Karlem nežili spolu, ale spíše vedle sebe, jsem si volný večer zpříjemnila i dvěma lahvemi. Došlo to tak daleko, že jsem začala víno popíjet i během dne. A co na tom bylo nejhorší? Alkoholu jsem se nedokázala vzdát ani v přítomnosti dětí!

Jestli toho nenecháš, seberu ti děti!

Poslední měsíce je víno mým nejlepším přítelem. Nedokáži bez něho fungovat, jakmile nejsem alespoň trochu ovíněná, cítím se strašně. Srdce mi krvácí a cítím v sobě prázdnotu. Před nějakou dobou mi Karel uštědřil druhou ránu pod pás, když na mě v hádce zařval, že pokud toho pití nenechám, sebere mi děti. A myslel to opravdu vážně.

Strašně mi to ublížilo. Moje děti jsou pro mě vším, dýchala bych pro ně, položila bych za ně život. A Karel mi teď dal na výběr: buď víno, nebo děti. Neumím si život bez nich představit, ale bez alkoholu, který mi pomáhá překonávat bolest z manželovy nevěry taky ne. Vůbec nevím, co mám dělat. Když přestanu pít, z té bolesti se zblázním. A když přijdu o děti, můj život přestane mít smysl.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články