Alice (41): Manžel si kvůli povýšení začal románek se svou šéfovou. Myslí si, že o tom nevím

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vztah prace
Vztah prace

O peníze mně ani mému muži nikdy nešlo. Oba jsme zaměstnanci v marketingu, pracujeme ve stejné firmě. Finance nám nechybí, ale lidé v našem oboru zkrátka mají vysoké ambice. Jakmile vidí šanci na povýšení, tak se jí chytí. A to i přesto, že by mohli být relativně šťastní tam, kde jsou.

Manžel byl už několik měsíců kandidátem na nového zástupce naší ředitelky. Splňoval veškeré předpoklady, kolegové i sama šéfová o něm mluvili jenom v nejlepším. Bylo otázkou času, kdy starý zástupce odejde do důchodu a přenechá místo mému muži. Jenomže on si očividně dostatečně nevěřil, že získá místo jenom díky pracovnímu výkonu.

Vím, že se vyspal se šéfovou

Zdroj: 123RF.COM

Když konečně došlo k povýšení, měla jsem obrovskou radost. On ale začal být skleslý. Pořád opakoval, že je to jenom místo. Peněz jsme měli dost i předtím a o nic se prý nejedná. Nepoznávala jsem ho. Měl se teď více věnovat společným projektům se šéfovou, ale zdálo se mi, že se jí vyhýbá. Ptala jsem se jí, jestli se třeba nepohádali, ale ona odpověděla, že je toho asi na mého muže teď pracovně moc, že to bude brzy v pořádku.

Jenomže skutečnosti kolem mě a různé kancelářské drby či vtípky mi nakonec vnukly myšlenku, kterou jsem si potvrdila, když jsem si přečetla pár manželových SMS zpráv. Ačkoli by povýšení pravděpodobně získal tak jako tak, pojistil si ho nakonec tím, že se se šéfovou vyspal.

Zdroj: 123RF.COM

Ve zprávách píše, že to byla chyba. Téměř ho lituji

Vím, že bych měla být asi naštvaná. Jenomže podle všeho k tomu došlo jenom jednou a ihned to skončilo. Naše šéfka mému muži napsala, že to byl omyl, že by ho povýšila i bez té jedné noci. Na tom, že se to nebude opakovat, se oba shodli. Psal jí, jak toho lituje a jak doufá, že se to nedozvím, protože o mě nechce přijít.

Vím, jak ho trápí svědomí, skoro s ním soucítím. Povýšení pro něho bylo důležité a já bych se v jeho situaci dost možná zachovala stejně. Nevím sice, zda on by mi odpustil, kdyby na to přišel, já se ale rozhodla mu neříkat, že o tom všem vím. Miluji ho, chápu jeho kroky a vím, že toho opravdu lituje. Věřím, že už se to nikdy nebude opakovat.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články