Alice (38): S manželem jsme čekali na správný okamžik. To nás připravilo o rodinu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
zena 29 1
zena 29 1

Alice s manželem si dlouho chtěli užívat života. O miminku uvažovali a oba věděli, že jednoho dne dítě chtějí, ale dokud byli mladí a plní sil, chtěli dobrodružný, ničím nerušený život. To bylo nakonec důvodem toho, že spolu rodinu už nezaloží.
„Financí máme dost, pracujeme oba na vysokém postu v jedné finanční firmě. Chtěli jsme ale do určitého věku peníze utrácet raději za cestování a adrenalin. Přesto jsme o dětech někdy mluvili a oba jsme věděli, že spolu chceme založit rodinu,“ vypráví Alice.

Nehoda na motorce nám změnila život

Dva roky zpátky se stala Petrovi závažná nehoda na motorce. „Jeli jsme do Holandska, chtěli jsme si užít třídenní volno, které jsme v práci dostali. Manžel zjistil, že poblíž našeho ubytování půjčují terénní motorky. Jako správní milovníci sportu a adrenalinu jsme se rozhodli toho využít,“ říká Alice. Dodává, že ten den pršelo, ale oni nechtěli rozhodně jenom nečinně sedět na hotelu.

„Vlivem počasí byl terén narušený. Zpočátku jsme to považovali za výzvu, a dokonce jsme se radovali z toho, že budeme celí od bláta. Jenomže potom v jedné zatáčce manželovi podklouzla kola a on ve velké rychlosti narazil do stromu.“ Alice okamžitě sesedla ze svého stroje a zavolala záchranku.

Zdroj: 123RF.COM

Petr podstoupil složitou operaci. Měl zraněnou slezinu a nějaké další problémy v břišní dutině. „Nerozuměli jsme úplně všemu, co nám doktoři oznámili. Až později jsme s pomocí překladatele pochopili, že manžel je po nárazu do stromu neplodný,“ říká Alena. V tu chvíli byla ráda, že je její muž naživu, a informaci o neplodnosti nebrala nijak závažně.

Jestli litujeme? Je to složité – ano i ne

Alena s Petrem dnes žijí poklidnější život. Stále cestují, adrenalinové zážitky už však tolik nevyhledávají. „Samozřejmě, že když se naskytne příležitost, nenecháme si nějakou tu divočinu ujít. Ani po tom zranění nejsme žádné bábovky. Jenom se snažíme být opatrnější.“

Zdroj: 123RF.COM

Bohužel miminka se Alena s Petrem už nedočkají. Chvíli uvažovali o adopci, ale proces se jim zdál příliš složitý a rozhodli se nakonec pro život ve dvou. „Někdy lituji, že jsme se o dítě nepokusili před šesti nebo sedmi lety jako jiné páry.

Jindy si zase říkám, že jsme toho prožili tolik, že by nám to rodina jen těžko vynahradila. Samozřejmě, že lituji že nikdy nebudu matkou. Na druhou stranu jsem vděčná za všechno, co jsem si prožila.“
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články