Alice (34): Recept na dokonalé manželství? Neexistuje!

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
zena 29
zena 29

Já a můj manžel jsme našemu okolí připadali jako dokonalý pár. Všichni okolo nás podléhali dojmu, že mezi sebou nemáme žádné spory a naše manželství je doslova ukázkové. Kamarádky i kolegyně z práce se mě často ptaly, jak to děláme, že nám to spolu tak dobře funguje. Navenek jsme možná působili jako dokonalí manželé, ale to jen proto, že nikdo nevěděl, jak je to doopravdy.

Jak to vlastně děláte?!

Na tuto otázku jsem během posledních let začala být doslova alergická. Nebylo totiž dne, kdy by se mě na to někdo z mého okolí nezeptal, ať už to byla moje sestra, nejlepší kamarádka nebo třeba kolegyně z práce. Všechny zajímalo to samé – jak to děláme, že se s manželem nehádáme? Jak to děláme, že si vždycky dokážeme vyjít vstříc? Jak to děláme, že si nikdy nevjedeme do vlasů? Jak to děláme, že máme pokaždé na všechno stejný názor?

Neustále jsem čelila těm samým otázkám, na které jsem svým blízkým nemohla dát pravdivou odpověď.

Zdroj: 123RF.COM

Kdyby jen tušili, co se děje za zavřenými dveřmi

Nejednou jsem ze strany kamarádek slýchávala pochvalné opěvování na naše manželství, které se jim zdálo naprosto dokonalé. Mě a manžela lidé považovali za perfektní pár, dva dílky puzzle, které k sobě dokonale pasují. Já při takovýchto slovech vždycky mlčela a automaticky se usmívala, protože jsem tak byla za ty roky už naučená. Uvnitř mě se to ale pralo.

Zdroj: 123RF.COM

Kdyby alespoň jeden člověk z mého okolí, který mi stále dokola pokládal jednu a tu samou otázku, tušil, co se ve skutečnosti děje za zavřenými dveřmi, ani ve snu by ho nenapadlo, že je naše manželství dokonalé.

Prozraď mi recept na dokonalé manželství!

Není to tak dávno, co mě moje nejlepší kamarádka zaskočila prosbou, abych jí prozradila recept na dokonalé manželství. Ona byla toho času už delší dobu sama a pořádného muže nemohla najít, proto už začínala být zoufalá a hledala způsob, jak k sobě přitáhnout lásku. Pro pomoc si přišla právě ke mně, protože si stejně jako všichni okolo myslela, že žiji v perfektním manželství, které nemá jedinou chybičku.

Tak ráda bych jí v tu chvíli řekla, že recept na dokonalé manželství neexistuje, protože ani to moje zdaleka dokonalé nebylo. Ba spíše naopak, byly to nejhorší roky mého života.

Už mě nebavilo hrát tu hru

Život po boku mého muže rozhodně nebylo žádné peříčko. Byl to arogantní despota, který si o sobě myslel, že je pán tvorstva. Celé manželství jsem se mu musela přizpůsobovat a běda, jak jsem udělala něco proti jeho vůli. Pro ránu nešel daleko, a já tak kromě častých nadávek několikrát i na vlastní kůži poznala jeho sílu. Navenek mě ale nutil předstírat, že naše je manželství ukázkové, jinak mi vyhrožoval, že to se mnou špatně dopadne.

Roky jsem ho poslouchala na slovo, především ze strachu, že by mi mohl vážně ublížit. Jednou mě ale přestalo bavit hrát tu hru, kterou jsem pod jeho přísnou taktovkou poslední roky hrála. Konečně jsem v sobě našla dostatek odvahy, abych šla s tou šílenou pravdou ven a odhalila, že recept na dokonalé manželství opravdu existuje.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články