Alena (54): Nutím manžela, aby „zapáchal“. Mám alergii na parfémy

od Luboš Klouček
2 minuty čtení
114209356 s
114209356 s

V posledních dnech vládne v našem manželství ticho a nepříjemná atmosféra. S manželem se k sobě tolik nemáme, ale snažíme se krizi překonat. Hlavním důvodem našich hádek je moje alergie na parfémy, která se projevila před krátkým časem.

Manžel je ten typ muže, který se rád udržuje v čistotě. Nosí každý den nové tričko, dvakrát denně se sprchuje a používá dražší parfémy. Nedávno jsem ale po krátkém objetí nebo jiném fyzickém kontaktu s ním zaznamenala, že mi začínají slzet a pálit oči a spouští se nepříjemná rýma. U lékaře se nakonec ukázalo, že jde o alergii na parfémy a my teď s mužem vymýšlíme, jak to udělat, aby nezapáchal a nedráždil mě svým parfémem.

Manžel se často potí a parfémy byly jeho oblíbeným pomocníkem

Muži, které mám v okolí, se často spokojí s obyčejnou toaletní vodou. Manžel si vždy potrpěl na kvalitní vůně, které dlouze vybírat v parfumerii nebo u odborníka. Jeho přirozená vůně mu vždy vadila, a parfém byl jedinou možností, jak tento „zápach“ přebít. V první chvíli mu bylo líto, že se k němu odmítám přiblížit, abych neměla alergickou reakci, a proto se snažil situaci řešit. Na internetu a v lékárně si sehnal deodorant a toaletní vodu, která byla navržena tak, aby nedráždila ani ty nejcitlivější jedince.

Zdroj: 123RF.COM

Šetrná alternativa parfému mi také vadila

Za nové vůně zaplatil soustu peněz a těšil se, jak se naše situace vyřeší. To ovšem nevěděl, že to se mnou nebude tak lehké a moje alergie jen tak neustoupí. Při prvním použití jsem neměla žádné problémy, ale jakmile začal manžel vůni používat pravidelně, moje obtíže se znovu vrátily. Nebyl schopný bez parfému fungovat, a tak se náš fyzický kontakt omezil na úplné minimum. Nejprve jsme čekali, zdali potíže neodezní, ale už je tomu měsíc a mě se začíná po mém muži stýskat. Mám strach se k němu přiblížit, protože pak si prožívám i hodinová muka, kdy mě vše svědí a léky pomůžou až za několik desítek minut.

Oba se trápíme a přemýšlíme, jak udělat kompromis

Byli jsme oba zvyklí na večerní tulení u televizní obrazovky nebo na společné romantické chvilky v kině či u vody. Teď jsou všechny naše plány zmařeny právě kvůli mé alergii. Snažíme se hledat jiná řešení. Já už si připadám jako když žiji s bratrem, než se svým mužem. Doufám, že časem pochopí, že mi jeho přirozená vůně nevadí a bude schopen parfémy a jiné vůně odložit. Zatím to ale vypadá, že je na své návyky až příliš uvázán a nehodlá se kvůli mému zdravotnímu problému měnit.

Autor: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články