Alena (42): V práci dělám asistentku bývalému manželovi, nemohu odejít

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
asistentkamanzela
asistentkamanzela

Nečekala bych, že mě tohle někdy potká, ale nemám moc na výběr. Můj manžel je právník a já mu téměř deset let dělala asistentku. Nemám vzdělání a ani chuť pracovat na pokladně. Proto, i když jsme se rozešli, stále pro něj pracuji. Je to potupa.

Manžel se chce postarat

Z našeho manželství nám vzešel synek, který tuto skutečnost vnímá dost zle. Manžel se alespoň nezachoval jako většina nevěrníků. Přišel a upřímně mi řekl o svém poměru. O tom, jak moc miluje mě a našeho syna, ale není už v našem manželství spokojený. Navrhl mi, že mi nechá dům i auto a bude pravidelně posílat dostatek peněz pro nás oba. Co jsem mohla dělat? Většinou takové situace provází hádky a výčitky, ale u nás to bylo jinak.

Zdroj: 123RF.COM

Nemám ani ponětí, co manželovi chybělo, ale když jsem poprvé zahlédla jeho přítelkyni, málem jsem se propadla do země. Přišla vysoká žena, která vypadalo jako modelka s úsměvem od ucha k uchu. Kudrnaté tmavé vlasy po ramena, velký rty a zářivé zuby. Já byla malá blondýna s velkými boky a zadkem. A vedle mě stála žena s žirafíma nohama. Musím uznat, že byla velmi milá a působila i chytře, ale jinak mě samozřejmě vytáčela. Manžel ji prý poznal, když jej přišla požádat o stáž v jeho soukromé kanceláři. Odmítl, jelikož já pro něj dělala asistentku, ale místo toho ji pozval ven.

O místo nepřijdu

Honza mi velkoryse nabídl, že u něj mám stále dveře otevřené a můžu pro něj pracovat. Ani jeho nová přítelkyně s tím nemá žádný problém. Asi si je se sebou tak jistá, že nemá obavy. Nabídl mi, ať zůstanu tak dlouho, než si najdu něco jiného. Nevím, co bych bez školy mohla vůbec dělat. Umývat záchody rozhodně nechci. A při pomyšlení, že místo kostýmku si obléknu uniformu pokladní mi je úzko. Doufám, že když u manžela vydržím co nejdéle, tak ho ta nohatá ženská opustí a on se vrátí ke mně! Zatím se můj plán trochu hroutí, protože mi manžel už dal k podpisu rozvodové papíry.

Autor: Monika Holemá


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články